BU ŞEHİRDE GÜZEL ŞEYLER OLUYOR

Aydın’da, dokundukları her mekanın daha yaşanılır, daha estetik ve daha keyifli olması için çalışan bir çifti sizinle tanıştırmak istiyorum bu ay.

Evim - - Güneşlİ Ev -

Aydın’ı bilir misiniz? Hani şu efesiyle, inciri, zeytini, kestanesi, çöp şişiyle, Didim’i, Kuşadası’yla meşhur, İzmir kadar olmasa da yine de “Ege bir başka” dedirten şehrimiz… Herodot’un “Bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü altı ve en güzel iklimin bulunduğu yer” dediği (Kuşadası olmalı!), Evliya Çelebi’ninse “dağlarından yağ, ovalarından bal akar” dediği şehir. Evet, ben Aydın’ı bilirim biraz. “Eş durumundan” orada geçirdiğim 5 yıl boyunca sıcağını, soğuğunu, pirina kokusunu sevemediğim bu şehrin kıymetini meğer oradan 600 km uzaklaşınca anlamakmış benim payıma düşen. Aslında kendime fazla haksızlık etmemeliyim. Büyük şehirlerde karşıma çıkmayan samimi dostlukları Aydın’da edindiğimi itiraf etmeliyim, eşim gibi o güzel insanları Aydın’da tanıdım ben. İşte Burçin ve eşi Yusuf Avcı da özellikle dekorasyon alanındaki çalışmalarıyla değer verdiğim insanlardan. Aydın’da ev estetiği ve dekorasyon anlayışının gelişmesine önemli katkıları olduğuna inandığım Burçin ve eşi Yusuf, 2009 yılından bu yana verdikleri mimarlık, iç mimarlık ve uygulama hizmetine geçtiğimiz yıl, tasarladıkları mekanlara uygun tarzlarda farklı aksesuarlar bulabilmek amacıyla ev aksesuarları ve dekorasyon ürünleri satışı şy yaptıklarıp ‘Avcı Home Art’ adlı mağazalarını da eklediler. Gerçekten de gelişen ve giderek büyüyen bir şehir olarak Aydın’ın kendi ba- şına ev dekorasyonu u alanındaki ihtiyaçlarınını karşılayabilmesi adına a Avcı Çifti’nin bu girişiimi oldukça önemli. Haatırlıyorum da Aydın’a ilk yerleştiğim, şehrin alışveriş merkezinin olmadığı dö-- nemlerde, yaşadığım her iki evi de kurarken mobil- ya ve aksesuar bulmak konusunda epey zorlanmış, birçok eşyamı da İzmir’den almak zorunda kalmıştım. Son aldığım duyumlar; Aydın’da dekorasyona eğilimin her geçen yıl artış gösterdiği, geçen yıllara göre profesyonel desteği alan kişi sayısının büyük oranda arttığı yönünde. Aslında böylesi bir gelişim çok doğal çünkü Aydın’ın geneline baktığımızda aileler çoğunlukla büyük evleri tercih ediyor ve bir başından diğer ucuna araçla neredeyse 5 dakikada varabileceğiniz bu şehirde, ulaşım problemi yaşanmadığından insanlar evlerinde çok daha fazla zaman geçirebiliyor, haliyle de evleriyle daha fazla ilgileniyorlar. Tabii tüm bunlar şehirde dekorasyona olan eğilimin artmasında büyük bir etken. Avcı Home Art da Aydın’daki dekorasyon anlayışının gelişmesine katkıda bulunurken dekorasyon ürünleri satan bir mağaza olmanın ötesine geçip, içine girdikleri ve dokundukları her mekanın, daha yaşanılır, daha estetik ve daha keyifli bir hale gelmesini hedefliyor ve bunu da şehrin esnaf ve zanaatkarları ile birlikte çalışarak, onlarla işbirliği içerisinde mekanlarını tasarlayarak gerçekleştiriyorlar. Uzun zamandır gidemediğim ve özlediğim Aydın’a yolunuz düşerse, Efeler diyarındaki bu güzel insanlara uğramanızı tavsiye ediyorum.

Peki Aydın’da ne, nereden alınır diye soracak olursanız... • Şahin Dekorasyon: Hazır mutfak, panel kapı, banyo ve inşaa at malzemeleri, anahtar teslimi dış cephe ve tesisat işle leri. / 0256 212 29 91 • Pereda Perde: Perde ve döşem melik kumaş./ 0256 212 6032 • Erdemoğlu: Mobilya ve a aksesuar, halı ve aydınlatma seçenekleri./ 0256 211 3 3121 • ATP İnşaat: Mimari projeler, duvar kağıdı seçenekleri,n nekleri, taş kaplama ve m mermer döşeme./ 0256 214 7946 • Kale: Seramik, vitrifiye ve banyo malzemeleri./ 0 0256 214 5656 • Aydın Sarc can: Boya işleri./ 0544 561 3 3540 • Zeybek Parke: Parke v ve ahşap döşeme seçenekle leri./ 0256 213 4696

GÜNEŞ ULUKUŞ/ gunes.ulukus@gmail.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.