Beyazın büyüsü altında...

GÖÇER AILESI’NIN, ISKANDINAV STILINDEN ESINTILER TAŞIYAN ANKARA’DAKI EVINDE, BEYAZ GÜCÜ TÜM DUYULARINIZLA HISSEDEBILIYORSUNUZ.

Evim - - Dekorasyon - HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Ankara Batıkent’te 4 kişilik Göçer Ailesi’nin evindeyiz. Gülseren Hanım ve Serdar Bey bu evde minik kızları Ada ve Derin ile birlikte yaşıyor. 2013 yılının haziran ayında taşınan ailenin bu evi seçmesinde, şehirden uzak ama ulaşımın kolay olması etkili olmuş. Gülseren Hanım tercih sebeplerini şöyle sıralıyor: “Eşimin ve kızların okullarına yakın bir semt olması, evin kullanışlı, geniş, aydınlık olması, çocuklar için site bahçesi, evin hemen önündeki yürüyüş ve çocuk parkının büyük olması burayı seçmemizde etkili oldu.”

Ev yeni olduğu için sahipleri de fazla bir değişiklik yapmamış. Mevcut duvar kağıtlarını beyaz olanlarla değiştirmişler, bir de mutfak dolaplarının sayısı az geldiği için ilave bir tezgah ve mutfak dolabı yaptırmışlar. Evin dekorasyonunu yaparken profesyonel bir yardım almayan Gülseren Hanım “dekorasyonu yaparken ilham kaynağım Iskandinav stilinin en güzel örneklerini gördüğümüz kuzey ülkelerinin evleri, dekorasyon dergileri ve dekorasyon blogları oldu” diyor. Dekorasyonda tarzı, rahatlık ve işlevsellikten yana olan ev sahibesi Iskandinav stilini bu sebeple evinin her köşesine ta-

Salonda yer alan mobilyalar Ankara Siteler’de yer alan Yaman Mobilya’dan alınmış. Halı Tepe Home, sallanan koltuk ise www. vivense.com’dan.

Salondaki aksesuarlar Mudo Concept, Tepe Home, Zara Home, Ikea ve www. evmanya.com imzası taşıyor.

Salondaki rafları, içinde

kanaviçeler bulunan beyaz çerçeveler

süslüyor.

Beyaz sehpaların üzerinde minik mumluklar ve vazolar yerlerini almış.

Aksesuarlar ev sahibesi için önemli, ancak sade tarzda olanlar tercih edilmiş. Minik kuş evleri, mumluklar, çerçeveler bunların bazıları. Onlarda da hakim renk beyaz.

Evin mutfağında aksesuarlar ve bol bol kutu göze çarpıyor. Aralarında floral vintage tarzında olanlar bulunsa da, ağırlık yine siyah ve beyazda.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.