İşlevsellik ve sa mimiyet peşindeki alan kurguları

SAHİPLERİNİN İHTİYAÇLARI DOĞRULTUSUNDA FARKLI KULLANIM ALANLARINA BÖLÜNMÜŞ AÇIK PLANLI DAİREDE, MİMARİ ÇÖZÜMLER İLE DEKORASYON SEÇİMLERİ BİRBİRİNİ TAMAMLIYOR.

Evim - - Dekorasyon - HAZIRLAYAN SEVDA BARANDIR FOTOĞRAFLAR INT2 MİMARLIK

Int2 Mimarlık’ın imzasını taşıyan ev, gerek mimari çözümleri gerekse yerleşim planlamasıyla çok iyi kurgulanmış. Mobilya seçimleri ise bu başarılı kurguyu tam anlamıyla bütünlüyor. Mobilyaların yumuşak renk tonları, açık yemek odası alanının ahşabıyla dengeli bir uyum sergiliyor. Oturma ve yemek alanının tümü parlak doğal tonlarda tasarlanmış ve tüm bunlar az sayıda renk spotuyla kombine edilmiş bir şekilde çok iç açıcı ve heyecan verici görünüyor. Tavana kadar yükselen beyaz duvar dolapları sadece bir depolama alanı olarak hizmet vermiyor, aynı

zamanda separatör görevi de görüyor. Böylece 105 metrekare büyüklüğündeki ev farklı amaçlara hizmet eden, değişik kullanım alanlarına bölünebiliyor. Mutfak alanındaki yapı duvarı, odaya kablolu aydınlatmalarla birlikte endüstriyel bir tasarım kimliği kazandırıyor. Zamanın ötesinde ve modern... Dekorasyonun tamamlayıcı aksesuarları olarak son dönemlerde çok popüler olan oryantal kilimlerin, özellikle iri desenli örnekleri bu evde, minimalist İskandinav tasarımlarıyla ve bolca beyazla süslenmiş olarak her odayı farklı bir alana dönüştürüyor. Açık planlı bu evin yatak odasında ise daha heyecan verici, farklı bir çizgi söz konusu. Mavi ve beyazla kombine edilmiş kırmızı renk notaları, odada biraz deniz etkisi yaratsa da daha ziyade İskandinav kimliğe gönderme yapıyor. Sonuç olarak ortaya çıkansa, başarılı ve rahatlatıcı bir kombin.

Salon

Zeminden tavana yükselen beyaz dolapduvarlar depolama ve

bölme amaçlı.

Mutfak Zamansız ve modern bir tasarıma sahip olan evde özellikle mutfak tarafında endüstriyel stile atıfta bulunan uygulamalar dikkat çekiyor.

Yatak odası Mavi ve kırmızının beyazla kombine edildiği yatak odasında her mevsim

marin rüzgarlar esiyor.

Banyo Bölgesel uygulanan seramikler, etnik İskandinav kimliğin

banyodaki yansıması.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.