Ne kadar geniş olsa o kadar iyi: Gardıroplar

İster klasik iki kapılı olsun ister dolap sistemine öykünen 6 kapılı gardıroplar bir yatak odasının kimi zaman tüm çehresini değiştiren kritik bir mobilyadır.

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN SEVDA B. SUNGURTEKİN

Güzel ve kullanışlı bir yatak odası için doğru mobilyalar ve giysi saklama alanları çok önemlidir. Bu saklama alanları hem odanızın hem de en sevdiğiniz kıyafetleri sakladığınız için evinizin odak noktasıdır. Bağımsız gardıroplar ise hareket olanağı en yüksek seçeneklerdir; yerlerini değiştirebilir taşınırken yanınızda götürebilirsiniz. Bazı modellerin çok şık rafları vardır, yerleri değiştirilebilen bu rafları kendinize göre organize edebilirsiniz. Dolaplardan başka eşyalarında kullanıldığı büyük giyinme odaları biraz lüks sayılabilirken, sadece dolaplardan oluşan daha küçük bir alan küçük evler için daha uygun bir tercih olabilir. L şeklinde ya da eğimli tavanı olan odalar gibi sınırlı ve kullanışsız/biçimsiz şekle sahip odalara bile o alana uyacak özel tasarım dolaplardan oluşan bir giyinme alanı yaratılabilir. Eğer hareketsiz gardıroplar yaptırmak istiyorsanız odanızın ölçülerine tam olarak uyacak bir tasarımın yapılıp yapılamayacağını mutlaka işin uzmanlarıyla konuşun. Diğer bir alternatif de standart boyutlarda satılan dolapları boşluklara yerleştirmektir. Hareketsiz dolaplar da içerlerine yerleştirilecek raflar ve raylarla ihtiyacınıza göre düzenlenebilir.

Nostaljik görünüm

Meşe ağacı ve meşe cilası kullanılarak yapılmış country tarzı şık bir gar-

dırobun eskitilmiş koyu renk boyası ve antika metal kulpları olur. İçerisine raylı askı sistemi ve raflar yerleştirebileceğiniz böyle bir dolap, yatak odanıza eskinin güzelliğini ve yaşanmışlığını da taşır.

Raylı/sürgü kapaklar

Eğer giyinme odanızda modern bir hava yaratmak istiyorsanız kapakları sürgülü ve üzerleri aynalı olan modellerden yana karar kılabilirsiniz. İçine aydınlatmalar yerleştirip kıyafetlerinize kolayca ulaşabilmeniz için raylı askılık kullanabilirsiniz. Önleri camlı çekmecelerinizi ve kirli sepetinizi de hem saklayıp hem kolayca ulaşabilirsiniz.

Boyalı cilalı

Özel tasarım gardıroplar, isterseniz odanızın diğer eşyalarıyla kontrast oluşturacak isterseniz uyum sağlayacak şekilde yapılabilir. Beş ya da altı kapaklı bu tip gardropların orta kapaklarını açtığınızda boydan boya çarşaf/nevresim çekmecelerinin yerleştirilmiş olduğunu görebilirsiniz.

Uzunluk hesabı

Geniş depolama alanına sahip olan, alt kısmı çekmeceli, iki kapılı uzun gar-

Tepe Home.

Olivia oda takımı, Koçtaş.

Koçtaş.

Ikea.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.