Yavaşça renkleniyoruz

Evim - - Içindekiler -

Sezonun dekorasyon şifrelerinde bu yıl, her stil ve desende bolca renk var. Öyle ki, grafik desenler ve monokrom bile hiç olmadığı kadar renkli ve neşeli.

Pastel renkli geometrik desenleri kullanırken yine de ölçülü olun. Eğer buradaki gibi duvar kağıdı uygulayacaksanız deseni sadece alta döşeyin ve üstte küçük ölçeklerle tekrarlayın, Bir süredir sıkça karşımıza çıkan geometrik, grafik desenler ve monokrom dekorasyon 2015’te renkleniyor. Pembeler, maviler, parlak sarıdan mint yeşiline kadar uzanan renklerle yaşam alanları hiç olmadığı kadar neşeli, sevimli ve şeker tadında olacak gibi.

Rengarenk evler

Geometrik ve grafik desen kullanımı zor olsa da son yıllarda popülerliği artan seçeneklerden. Bu yıl dekorasyon fuarlarında da sıkça karşımıza çıkan desenleri evinizde kullanırken içinde tekrar eden renklerden bir ya da ikisini desensiz olanlarla kombinlerseniz görsel açıdan rahatlatırken desene vurguyu da artırırsınız. Bu desenlerin yaratacağı neşeli ve dinamik hava özellikle yaz aylarında balkon, bahçe dekorasyonu için de mükemmel.

Siyah ve beyazdan çok farklı

Mekanları ilginç ve davetkar kılan monokrom dekorasyonun ana rengi beyaz bu yıl siyahı terk etti. Yerine geçen kırmızı, mor, pembe, mavi gibi paletin en aydınlık, en çarpıcı ve neşeli renkleri, zengin dokular ve aynı rengin kontrast tonlarıyla birleşerek mekanlara derinlik ve hacim kazandırıyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.