Dekorasyon dersi: Buna değer mi?

Dekore ederken ne zaman bütçemizden fedakârlık yapmalıyız, nerede bütçemizi kısmalıyız, bunu bilmek ve yaptığımız harcamanın karşılığını almak isteriz.

Evim - - Içindekiler -

Günümüzde kim, yaptığı yatırıma karşılık daha büyük bir geri dönüş beklemez ki? Hepimiz paramızı akıllıca harcadığımıza dair güvenceler isteriz. Bu durum evimizde yaptığımız değişiklikler ve ta- sarım projeleri için de geçerlidir. Ancak, kendimizi kısıtlı bütçe ile sınırlandırılmış hissetmemize gerek yok. Bunun yerine, evimize ferah bir görünüm kazandırırken daha az paraya daha et- kili sonuçlar elde edebileceğimiz ilham verici fikirleri takip edebiliriz. Kaliteli kumaşlar: Dekoratif yastıklarınızı veya tekli koltuklarınızı kaplayarak onlara çarpıcı bir görünüm kazandırabileceğiniz kaliteli, şık kumaşlar satın alabilirsiniz. Doğru abajurlar: Yanlış abajur siperleri mükemmel bir lambanın etkisini ortadan kaldırabilir. Abajurunuzun siperi lambanın güzelliğini öne çıkaracak şekilde, doğru ölçüde ve doğru yerleştirilmiş olmalıdır. Gerçek sanat eserleri: Uzun yıllar boyunca keyfini sürebileceğiniz, hayranlık uyandıran gerçek sanat eserlerine mümkünse evinizde yer verebilirsiniz. Hem belki alacağınız eserin gün geçtikçe değeri artar ve gerçekten değerli bir yatırım yapmış olursunuz. Sayısı artırılmış kalıplar: Alçı süpürgeliklerin sayısını artırarak, tavan kartonpiyerleri ve hoş duvar kartonpiyerleri kullanarak evinizi daha karakteristik bir hale getirebilirsiniz. Yerden ısıtma: Zemine yerden ısıtmalı mermer, fayans ve taş döşeyerek

ayaklarınızı bütün bir yıl boyunca sıcak tutmanız mümkün. Bunun için katı, sıvı, gaz yakıtlar ve elektrikle çalışan sistemler mevcut. Bunların arasındar bütçeniz ve eviniz için en uygun olanını seçebilirsiniz.

Zemin aynası: Bir mekânı aydınlatmak, ferahlatmak ya da ön plana çıkarmak istediğiniz bir objeyi yansıtmak için zeminde kullanılacak geniş ve doğ- ru yere yerleştirilmiş bir yer aynasından daha iyi bir çözüm olamaz.

Aydınlatma tasarımı: Dramatik bir aydınlatma tasarımı ile mekânınızın güzelliğini ve fonksiyonunu destekleyecek bir aydınlatma planı oluşturabilirsiniz. Bunun için size yardımcı olacak bir dekoratör ya da aydınlatma tasarımcısı ile anlaşabilirsiniz.

Güzel çerçeveler: Sıradan bir fotoğ- raf, bir sanat eseri ya da yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun son tasarımı… Her biri güzelce çerçevelendiklerinde daha da değerli gözükecekler.

Kaliteli havlu ve çarşaflar: Evinizde teninize sabah kalktığınızda ilk, akşam olduğunda son temas eden ürün olan havlu ve çarşaflar da kaliteye önem verin. Bu ürünlere para harcamak ulaşılabilir lüksünüzdür.

English Home.

www.houzz.com

www.vissbiz.com

Designer’s Guild/ Homteks.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.