Mekanları arındırıyoruz ve rahatlıyoruz

RUHUMUZ GİBİ YAŞAM ALANLARIMIZIN DA ARINMAYA VE RAHATLAMAYA YANİ KABUK DEĞİŞTİRMEYE İHTİYACI VARDIR. BUNUN İÇİN AROMATERAPİ, ASTROLOJİK TAKVİM, DOĞA, ÇİÇEKLER VE RENKLER EN ETKİLİ YÖNTEMLER OLARAK GÖSTERİLİYOR.

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

p Aydınlık bir odada uza nıp kita oku ma k, kendiyle baş başa kalma k başa k burcu nu ra hatlatır.

Arınma ve rahatlama deyince ilk akla gelen iç huzur elbette ama bunu yaparken yaşadığınız mekanların psikolojik etkilerini de göz ardı etmeyin. Duvar renklerinden çiçeklerin yaydığı kokuya kadar pek çok etmenin etkisi altında kalan biyolojimiz ve psikolojimiz kimi renk ve kokularla tetiklenip canlanırken, bazılarıyla içe kapanır ve dinginleşir.

Burcuna göre yöntem seç

Mekanlarınızı rahatlatıp arındırırken burcunuzun da etkisi altında olabileceğini unutmayın. Her burca özel renk, taş ve kokular vardır. Bu üç öğenin yönlendirici gücünden yararlandığınızda daha mutlu, huzurlu ve sağlıklı da olabilirsiniz. Eğitmen&Astrolog Nigar Ulusoy Bostan’a burçlara göre arınma metodları ve mekanlarını sorduk:

Ateş grubundan koç, yay ve aslanın yüksek enerjisini atmak, dinamik tempodan sıyırmak için, zaman sınırlaması ve acele etme fikrinden kurtulması lazım. Bu grubun arınma ve rahatlama aracı enerjilerini dengeleyen spor aktiviteleri,

doğa yürüyüşleri. Ancak lüksü seven aslanlar için durum biraz farklı. Onlar spor sonrası arkadaşlarla vakit geçirecekleri kapalı salonları tercih ederler.

Toprak grubu oğlak, boğa ve başaklar göz yormayan doğal tonlarla dekore edilmiş evlerde yalnız olmayı, bir daybed ve okuma ışığı eşliğinde kitap okuyup, tasarım yeteneklerini geliştirmeyi severler. Evin huzurlu ve konforlu köşelerinde müzik dinlemek, misafir ağırlamak ve kokulu yağlar eşliğinde masaj yaptırmak mükemmel bir arınma ve rahatla- ma yoludur. Grubun en dinamiği başaklar mutfakta leziz kokular eşliğinde puzzle yaparak zihinlerini boşaltabilirler.

Hava grubundan ikizler, terazi ve kovaların rahatlama şekli ise iletişim. Kış bahçesi veya terasta vakit geçirmekten keyif alırlar.

Su grubundaki yengeç, akrep ve balıklar içsel zenginliklerini yansıtarak arınırlar. Mum ışığında romantik filmler, duygulu parçalar dinleyerek ruhsal ve fiziksel arınmayı yakalayabilirler. Akrepler güçlü konumlarını korumayı tercih ederken,

balık ve yengeçler, keyifli bir manzaraya karşı mis kokulu banyo yağlarıyla rahatlayıp arınırlar.

Kokuların dayanılmazlığı

Aromatik parfüm ve oda kokuları evleri arındırmanın en keyifli yöntemlerinden. Seçim yaparken ruh haliniz, kendinizi nasıl hissetmek istediğiniz önemli. Doğru bir uygulama için kokuların hangi duyuları harekete geçirdiğini de bilmek lazım. SeaCell&Wellness Anti-Stress yatağın karbon fiberli kumaşı vücutta biriken elektriği alarak

stressiz uyku sağlıyor, İşbir Yatak.

www.rice.dk

www.designersguild.com

Thibaut Biscayne serisi Molokini duvar kağıdı, Lot.

Graphic Resource duvar kağıdı, www. thibaut.com

Sarının her tonu he m sizi he m evinizi ca nla ndırır ve tazeler.

Jasmine serisi, Atelier Rebul.

i Guzzini.

Y az sofralarının değişmez ikilisi mavi ve turu ncu. Bu iki kontrast rengin birlikteliği

ruhunuzu da dengeler.

LauraL Ashley.

Y engeç burcu nu n arın ma ve ra hatla ması için dekorasyonu

pastel pe mbeler ve çiçeksi formlarla birlikte romantik bir

stilde ku rgulayın.

Lavender Garden yataklarda lavanta kokusu günün stresini azaltarak sizi uyku sırasında sakinleştiriyor, rahatlatıyor: 1.955 TL., İşbir Yatak.

www.delcor.co.uk

Sıca k meyve kokuları mutfak ya da ye mek

odasında etkili olu r.

Mum, Tepe Home.

Keten koku torbaları: 35,95-59,95 TL.,

Zara Home.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.