Bu hediyeler yenilebiliyor

YEMEK ARTIK ÇOĞUMUZ IÇIN BAMBAŞKA BIR BOYUT KAZANDI. YARATICILIĞI GÖSTERMENIN YENI BIR YOLU OLDU VE GURME LEZZETLER BIR HEDIYE ALTERNATIFI OLARAK KARŞIMIZA ÇIKIYOR. PEKI ONLARI NASIL PAKETLEMELI?

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

Limonlu keki sarıp sarmala!

Hediye paketlerinin de butik halleri var. Kişiye özel etiketler ya da farklı desendeki kağıt kesicilerle çok farklı ambalajlar tasarlanabilir. Biz limonlu kek için dikdörtgen formlu bir kartonet tabak tasarladık. Soğumasın diye de üzerine pelur kağıt sardık.

Malzemeler: Pelur kağıt, giyotin, kurdele ya da ambalaj ipi.

Yapılışı: Kekin çapını hesaplayın. Bu ölçüden biraz daha fazla olacak şekilde pelur kağıdı giyotin yardımıyla kesin. Pelur kağıdı kekin etrafına sarıp dilerseniz ambalaj ipi dilerseniz de bir kurdele ile fiyonk yaparak bağlayın.

Senin için cupcake yaptım!

Cupcake sevenler el kaldırsın! Sanıyoruz ki sevmeyen yok. Cupcake’leri bir hediye olarak sunarken mini kase ya da bardaklardan yararlanabilirsiniz.

K aradut şerbeti

En güzeli de herhalde ona ev yapımı bir şerbet hediye etmek. Şişelerin üzerine kendi yaptığınız etiketleri yapıştırabilirsiniz. Etikete de malzemelerini ya da yapılışını yazabilirsiniz.

Pişirmeye hazır!

Bir yemeğin tüm malzemelerini bir kavanoza koyarak onu hediye etmek hem çok harika hem de pratik bir fikir. Kavanozu renkli bantlar ve etiketlerle süsleyebilirsiniz. Dilerseniz kapak kısmına minik bir zarfta yapılışını da ekleyebilirsiniz.

Kartonet tabak, www.cafecraftistanbul.com. Renkli ambalaj kağıdı ve ip, Ikea.

Giyotin, www.konseptparti.com

Şişe, Ikea. Etiket formundaki şekilli delgeç, www.konseptparti.com

Ayaklı meşrubat bardağı: 2 TL., Lav. Ambalaj kağıdını kesmek üzere kullanılan

şekilli delgeç, www.konseptparti.com

Kavanoz, pembe runner, renkli bant ve pembe etiket, Ikea.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.