Değişime hazırlanın

O kanepe bu halıyla olur mu? Kırmızı kullanmak zor mu? Bunun gibi pek çok soruya cevabımız: Hazırsanız işe dekorasyon alışkanlıklarınızı değiştirmekle başlayın.

Evim - - Içindekiler -

Pek çok dekorasyon stilinde farklı mobilya ve aksesuar formları, renk ve desen seçenekleri kullanılıyor. Ancak kalıplaşmış bazı dekorasyon alışkanlıkları var ki bunları değiştirmek zaman alıyor. Kimi renkler bağımlılık yaratıyor ya da sadece kullanımı kolay olduğundan tercih ediliyor. Oysa stilinizi bile değiştirmeden bazı klişelerden vazgeçerek evinize farklı bir soluk getirebilir ve yepyeni, taze bir hava yaratabilirsiniz. Dar bir odayı ferah ve aydınlık göstermenin en pratik yolu hiç kuşkusuz tavan, zemin ve duvarlarda beyaz tonlarını kullanmaktır. Bu, ayrıca kusurları gizler ve hatasız gösterir. Ancak böyle odalarda derinlik duygusunu güçlendirmenin daha akıllıca olduğunu hiç düşündünüz mü? Tek duvara uygulayacağınız sıcak gri, kahverengi veya lacivert, odada duvarların bitiş çizgisini yok edeceğinden sonsuzluk hissi de yaratır. Tek pencereli bir odada koyu renk duvar dikkati manzaraya çekerek etkisini pekiştirir.

Omexco Kami-Ito serisi duvar kağıdı, Homteks.

Çocuksu desenler sadece onların odasını mı süsler? Sezonun öne çıkan aplike desenleri romantik ve neşeli bir atmosfer yaratmak

isteyenlerin favorisi olacaktır. Farklı ebatta, fırfırlı kılıflarla salon kanepenizi süslemeye hazırlanın.

İyi fikir Koyu renkli küçük

bir odada ışık yoğu nluğu nu ayna ve metalik yüzeylerle

destekleyin.

Servis arabaları genellikle mini bar vazifesi görür.

Peki, hiç sehpa ve depolama ünitesi gibi kullanmayı düşündünüz mü? Mesela üst rafta dekoratif aksesuarlar, belki bir abajur, alt raftaysa ekstra yastık ve örtüleri organize edebilirsiniz.

Room Seven

yastıklar: 171-228 TL., www.

renklizebra.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.