Ev terapisti

Dekorasyon, mobilya ve stil problemlerinizi gelin birlikte çözelim. Yapmanız gereken bize yazmak.

Evim - - Içindekiler -

Merhaba,

Yeni evimde dingin, sıcak ve modernn bir salon düşünüyorum. 25 m2 salon- da mobilyalara göre duvarları grinin farklı tonlarında boyamak, sandalyelerin sırtını yükseltmek, döşemelerini değiştirmek istiyorum. Perdede de klasik bir model düşündüm. Ama kumaş ş ve renge karar veremedim. Aydınlatma, halı ve aksesuar önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler, Pınar Uğur.

Merhaba,

Koltuk takımınız koyu yağ yeşili. Bu yüzden duvarları gri boyarsanız salonu karartır ve soğuk bir etki yaratır. Sıcaklaştırmak için sarının tonlarını deneyin. Bunu gri ile kombinleyerek de kullanabilirsiniz. Sandalyelerin ikisinin sırtını yükseltin ve bunları masanın iki başına yerleştirin. Tamamının yüksek olması ölçek sıkıntısı yaratır. Sandalyelerin bazılarını koltukların yeşilinden, diğerleriniyse duvara uygulayacağınız sarı tonuyla döşeyerek kombin yaratın. Klasik perdeler bu salona pek uygun değil. Bunun yerine stor tercih edin ve duvar ya da koltuk renginde desenli tüller asın. Oturma bölümünde ceviz ayaklı bir lambader kullanın, yemek bölümünde daha klasik bir sarkıt/avize şık durur. Ancak parlak krom yerine mat siyah ya da ferforje bir seçenek tercih edin. Eğer büfe kullanacaksanız ve duvarınızda kağıt gibi farklı bir uygulama yoksa avizenin takımı apliklerle şıklaştırabilirsiniz. siniz. Desenli halılar, mod modern ve esprili aksesuarlarla salonu hareketlendirin.

Merhaba,

32 m2 dikdörtgen formlu cumbalı bir salonum var. Evin ortasında konumlandığından diğer odalara geçişte salon kullanılıyor. Oturma a kısmında koyu kahve koltuklar, balkon tarafındaysa konsol ve yemek masası duruyor. Salonu daha kullanışlı hale getirmek için ne yapabilirim? Teşekkürler, Aysel Harmankaya.

Merhaba,

Öncelikle oda geeçişlerini kapatan vee mekanı daraltan bir r yerleşimden kaçının. . Cumba kısmındaki i büyük çiçek yerine e eğer sığıyorsa kanepelerden birini, mesela ikiliyi bu alana yerleştirerek derinlikten kazanabilirsiniz. İki kapının ortasında konumlanan kanepeyi diğer kanepenin yerine, yani duvara doğru yerleştirin. Tekli koltuğu kaldırıp bunun yerine dikdörtgen bir puf koyarak alanı ferahlatırsınız. Büfe yanında duran zigonları kanepenin yanına alın. Ayrıca büfe üzerine dikdörtgen bir ayna yerleştirerek ışığı ve aydınlığı artırabilirsiniz. Bu, alanın daha ferah görünmesini sağlar. Aplikleri de aynanın iki yanında kullanarak simetri sağlayın. Eğer yemek alanında yeriniz varsa masayı çevirerek kullanın. Bu da orta alandaki geçişi rahatlatır. Eğer mobilyaları değiştirme imkanınız varsa daha açık renkler üzerine giderseniz salonunuz olduğundan daha ferah duracaktır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.