Peki sizin filminiz hangisi?

DÜNYA SINEMA TARIHININ KÜLT FILMLERI ARASINDA YER ALAN ÜÇ FILMDEN YOLA ÇIKTIK BU AY. HER BIRININ YEMEK SAHNESINI YENIDEN CANLANDIRARAK O STILI ANLATAN BIR YEMEK ODASI VE SOFRA TASARLADIK.

Evim - - Içindekiler -

Harry Sally ile Ta nışınca

1989 yılında çekilen ve tam anlamıyla 90’ların havasını bulabileceğiniz filmin baş rolünde Meg Ryan ve Billy Crystal var. Romantik komedi filmlerinin yeniden doğuşunu da simgelemekte olan bu film aslında 90’lar boyunca yayınlanan diğer komedi filmlerinin de bir özeti niteliğinde. Paralel biçimde yemek sahnemizde romantik bir stil hakim. Pastel tonlar çiçek desenleriyle buluşup Harry ile Sally’nin yemek masasını sembolize ediyor.

İyi fikir

1. Cupcake sta ndına çiçek yerleştirerek onu vazo gibi de kullanabilirsiniz. 2. Peçetelerinize birer dal çiçek iliştirebilirsiniz.

Yemek masası: 728,69 TL., sandalye: 297,36 TL., duvardaki raflar: 137,99-239,19 TL., patineli zemin döşemesi: 57,22 TL., Evdema. Perde: 49,99 TL., güller: (adet) 5,99 TL., fener: 9,99 TL., galvaniz kova: 5,99 TL., Ikea. Katlı cup cake standı, Delicious yazısı, masa örtüsü, peçete olarak kullanılan Amerikan servisler, demlik, fiyonk şeklindeki yastıklar, balerin, kapaklı kova, gecelik, kuşlar, English Home. Beyaz tabure: 44,99 TL., Koçtaş. Tabaklar, Bernardo. Kalpli ve pembe çiçekli yastık kılıfı: 35,95 TL., runner: 35,95 TL., çizgili perde: 89,95 TL., Zara Home. Şişe, mumluk, beyaz vazo, Mudo Concept. Fincan: 45 TL.,Tepe Home. Peçete halkaları, Tatlı Emeklilik.

Tita nik

James Cameron’ın senaristlik ve yönetmenliğini yaptığı, 1997 yılı Amerikan yapımı bu filmi herhalde bilmeyen çok azdır. Romantik bir trajedidir. Filmin başrollerini geminin felaketle sonuçlanan ilk seyahati sırasında aşık olan, farklı toplumsal sınıflara mensup iki genci canlandıran Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet paylaşıyor. Hatırlayacağınız üzere yemek sahnesi filmde, geminin son derece şık balo salonunda geçiyor. Benzer bir etkiyi elde etmeye çalıştık.

İyi fikir

F ilme gönderme olması için kağıtta n ge miler yapıp üzerlerine konuklarınızın isimlerini yazabilirsiniz.

Böylece he m esprili he m de işlevsel bir isimlik yapmış olursu nuz. Yemek masası, Mudo Concept. Sandalye: 538 TL., dresuar: 2.410 TL., masanın ortasındaki mumluklar: 107-149 TL., vazo: 60 TL., Tepe Home.

Ayna: 648,83 TL., üzerinde Titanic yazan mini bavul: 76,20 TL., mor güller, ahşap zemin: 76,46 TL., Evdema. Uzun pirinç şamdanlar, Bilgili Mobilya. Saat, gümüş terayağlık, baharatlık, Mudo Concept. Karaf, yemek takımları, altın saplı çatal ve bıçak seti, Bernardo. Masa örtüsü olarak kullanılan perde: 159 TL., Ikea. Şal olarak kullanılan mavi tül masa örtüsü, peçete, English Home. Kadehler, Lav. Peçete halkası, Tatlı Emeklilik. Duvar kağıdı: 29,99 TL., Koçtaş.

007 Ja mes Bond

1962’den itibaren hayatımıza giren 007 Ajan James Bond son derece tehlikeli ve maskülen bir kahramandır. Karaktere adını Ingiltere’nin Oxford Caddesi üzerindeki James ve Bond sokakları verir. 2015’te gösterime girecek olan Spectre ile birlikte toplamda 24 seri Bond filmi bugüne dek çekilmiş olacak. Bond karakterine uygun bir şekilde biz de maskülen bir ruh taşıyan ceviz ve krom malzemeleri retro ve sivri hatlı tasarımlar; metalik gri ve siyah gibi şehirli ve koyu tonlarla kombinledik.

İyi fikir

Siyah ku maşlarda n papyon yaparak peçete halkası gibi kullanabilirsiniz. Bu sofra nıza maskülen ve sıra dışı bir hava verecektir.

Masa, dresuar ve sandalyeler, Fuga Mobilya. Tabak: 9,99 TL., Ikea. Çatal-bıçak seti, Bernardo. Lambader: 482,22 TL., avize: 849,64 TL., yelkenliler: 67,48-165,72 TL., zemin döşemesi: 76,46 TL., üzerinde Londra yazan mini bavul: 111,37 TL., cam vazolor: 42,77-55,09 TL., Evdema. Gri throw, yastık, siyah sürat motoru, deri kulplu fenerler, siyah bavul, ahşap detaylı vazo, kaplan, 007 yazan kupa: 12,95 TL., saat: 165 TL., Mudo Concept. Duvar kağıdı,: 74,99 TL., Koçtaş. Vazo: 72 TL., Tepe Home. Peçete, English Home. Viski bardağı, Lav.

HAZIRLAYAN İLKE YILMAZ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR YAPIM ASISTANI EDA GÜRER

Fincan seti, Home Sweet Home.

Wedding yemek takımı, Bernardo.

Porselen çay fincanı fincanı, www.perabulvari.com

Demlik kılıfı, Tepe Home.

Enjoy kadeh, Paşabahçe. Biz bunu çok sevdik!

Masal bardak, Lav.

Su bardağı, Paşabahçe.

Çırağan yemek takımı,

Emsan.

Çatal bıçak seti,

Güral Porselen. Biz bunu çok sevdik!

Gümüş çay seti, All Happy Days.

Supla, Lale Devri.

Katlı servis, Tepe Home.

Mumluk, Karaca.

Shagreen çay seti, Rooms.

Cristofle marka sürahi, Vakko Home.

Çatal bıçak seti, Emsan.

Biz bunu çok sevdik! Polygon teraryum: 79,50 TL.,

Paşabahçe.

Yemek takımı, Korkmaz.

Opal gri vazo: 35 TL., Paşabahçe.

Ayaklı servis: 520 TL., Lale Devri.

Servis: 285 TL., Lale Devri.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.