“Çok modern ya da çok klasik stilde dekore edilmiş evlerden hoşla n mıyoruz. Bizim için öne mli ola n evin sıcaklığının ve yaşa nılırlığının hissedilmesi.”

Evim - - Dekorasyon -

zamanın büyük bir kısmı bahçede geçiyormuş. Aileye yeni katılan Mila için de şimdiden büyük bir avantaj olmuş bahçe. Eve taşınırken misafir banyosu ve ekstra ışıklandırma dışında pek bir tadilata ihtiyaç duymayan çift, aydınlığı çok sevdikleri için salona led ve spot lamba döşetmişler: “Spotları kapattığımızda led ışık da oldukça loş ve bir o kadar hoş bir ortam yaratıyor” diyor Öykü Yüksel. Ailenin iki senedir oturduğu bahçe dubleksi 270 m2 ve evde 5 oda ve 5 banyo bulunuyor. Evi dekore ederken, bir uzmandan yardım almayan çift kendi beğenileri doğrultusunda seçimler yapmış: “Çok modern ya da çok klasik tarzda dekore edilen evlerden hoşlanmıyorduk. Bizim için önemli olan evin sıcaklığının ve yaşanılırlığının hissedilmesiydi. Bu nedenle evimizde country ve modern karışımı bir tarzı tercih ettik. Mobilyaların bir çoğunu addresistanbul’dan aldık. Ancak istediğimiz her ürünü bulamadığımız için özel olarak yaptırdıklarımız da oldu. Örneğin camın önünde bulunan ve üzerine içkilerimizi koyduğumuz dresuarlar, yatak odamızdaki aynalı takı dolabı, yatağımız ve yine yatak odasında camın önünde bulunan sehpa da yerine göre yaptırdıklarımız. Klasik, hantal görünümlü büfelerden hoşlanmıyorum, o nedenle salonda bulunan İngiliz stilindeki büfeyi gördüğüm anda çok beğendim.”

Yemek masası ve sandalyeleri addressistanbul’daki Coastal Homes’tan. Büfenin üzerindeki ayna ve yemek masasının üzerindeki halat sarkıt da addressistanbul’daki bir mağazadan. Mumlar Beymen Home ve Zara Home.

Amerikan bayraklı sandıklar Fatih Kıral Accesories. Gün ışığını kesmemek için seçilen beyaz storlar Akaretler’deki Ela Perde’ye yaptırılmış. Mavi berjerler babaanneden yadigar, döşemelikleri değiştirilmiş.

Alt katın girişindeki dresuar Coastal Homes, lamba Mudo Concept, mumlar ise Ikea’dan.

Zaman zaman mutfakta yemek yemekten hoşlanan çift, ortaya Coastal Homes’tan aldıkları yüksek ebatlı bir masa ve bar taburelerini yerleştirmiş.

Evin hemen her köşesine yerleştirilen mumlar ve oda

kokuları dikkat çekiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.