Yeni botanikler

Her dönem bir stili ön plana taşıyan dekorasyon guruları yaz aylarına botanik desenlerle “merhaba” diyor. Deseni yeni, stilize ve sıra dışı haliyle karşılamaya hazır olun.

Evim - - Içindekiler -

Her geçen gün yüzümüzü daha da çok doğaya dönüyoruz. Bunun bir sebebi de belkide, yoğun şehir hayatından, teknolojiden veya karmaşadan uzaklaşmak. Açık havadaymış gibi hissetmek, tüm gün yeşillikler altında dinleniyormuş gibi yapmak ya da sadece bu parlak ve olabildiğince yeşil desenlere bakarak huzurlu olmak… Bu noktadan hareket eden botanikler bu yaza yeni ve farklı bir soluk getiriecekler!

Daha stilize, daha büyük

Yaprak, ağaç ve yeşil bitkilerden esinlenen tasarımcılar bu yıl botanik desenli stilize efektleri, çizgisel detaylarla kullanıyorlar. Bu noktada işin içine çok daha esprili yaklaşımlar ve dinamizm dahil oluyor. Afrika’nın uçsuz bucaksız orman havası, kimi zaman yerini eğlenceli bir hayvanat bahçesine kimi zamansa yumuşak dokular ve kumaşlara bırakarak romantizm yaratıyor.

Botaniklere sevimli destek

Sadece yaprak ve ağaçlardan ilham alan desenin yeni versiyonunda işe esprili ama romantik bir görünüm sergileyen kelebekler, kuşlar, hatta tüyler de dahil olurken renk paletinde yine yeşil ve yeşilin farklı tonları ağırlıkta.

www.kitschkitchen.nl

Laura Ashley.

Botanik desenleri sadece kumaş ve duvar kağıtlarında değil küçük ölçekli olarak aksesuarlarda da deneyin, Ikea.

Nakışlı yastık: 19,90 TL., Tepe Home.

Boncuklu perde süsü: 29,95 TL., Zara Home.

Kuş desenli yastık: 99,50 TL., Mudo Concept.

Crackle servis tabağı: 14,95 TL., Mudo Concept.

Botanikler yaz bahçeleri ve balkonların da değişmezlerinden. İri yaprak desenli ve bol renkli bir masa örtüsü kullanın ve canlı

bitkilerle destekleyin.

Designers Guild kumaşlar, Homteks.

Lot. Yeşil botanikleri açık sarı ve beyaz

tonlarıyla aydınlatın.

www.stof.fr Stilize desenli bir nevresim takımı genç odasında olduğu kadar ebeveyn odalarında da tercih ediliyor.

Eliz kelebekli yastık: 99,50 TL., Mudo Concept.

Yastık kılıfı: 79,95 TL.,

Zara Home.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.