Düğününüze özel yaratıcı fikirler

DÜĞÜNÜNÜZÜN MASALLARDAKI KADAR RENKLI VE KUSURSUZ OLMASINI HAYAL EDIYORSANIZ YARATICILIĞINIZI HAREKETE GEÇIRMENIN TAM SIRASI. SIRA DIŞI VE SOFISTIKE DETAYLARLA ALIŞILAGELMIŞIN DIŞINDA ROMANTIK DETAYLAR HAZIRLAYARAK BU UNUTULMAZ RITÜELI MÜSTAKBEL EŞINIZ VE

Evim - - Evİmİ Kuruyorum -

Kavanoz deyip geçmeyin

Mevsimin çiçeklerini gelişigüzel minik demetler halinde bağladıktan sonra kavanozlara yerleştirerek natürel bir görünüm elde edebilirsiniz. Doğal dokulu iplerle sevimli birer fiyonk kondurarak tamamlayabileceğiniz bu özgün çiçek aranjmanları, görünümleri ve kokularıyla davetlilerinizin içini açacak.

Yerini bul

Davetlilerinizi misafir edeceğiniz masalar için isim kartı görevi üstlenecek yaratıcı bir fikir arıyor, hatta tavrınızı biraz da doğallıktan yana kullanıyorsanız yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz minyatür ağaç kütükleri tam da bu iş için sizi bekliyor! Bu sevimli detayı, yine aynı fikir birliğini destekleyen bir ip ile kadehlerinize bağlayarak üzerlerine davetlilerinizin isimlerini yazabilirsiniz. Gecenin sonunda herkes bu keyifli günden kadehine iliştirilmiş yaratıcı bir hatıra ile ayrılacaktır.

Nostaljik detaylar

Nostaljik detaylardan hoşlanıyorsanız anneannenizin sandığını karıştırma zamanı gelmiş demektir. Her genç kızın hayallerini süsleyen gelinlik temasına da gönderme yapacak olan bu dantel kaplı kavanozlar, çiçekleriniz için romantik ve şık birer ev sahibi...

Pembe düşler

Düğününüzün tadı herkesin damağında kalsın istiyorsanız işin sırrı minik bir şeker büfesinde gizli. Emin olun gece boyu tadımlanacak lezzetler kadar cazip bir görünüm sunacak olan bu mini servis alanı, rengarenk lolipoplar, pembebeyaz marshmallow’lar, üzerinde baş harflerinizin yer aldığı çikolatalar, bonbonlar ve rengarenk drajeler ile çocuklar kadar büyüklerin de önünden ayrılamayacakları bir lezzet durağı olacak.

Kalbim sende

Misafirlerinize minik birer hediye vermek istiyorsanız tığ işi minik kalpler hazırlayarak hediye kutularınızın üzerine kondurun.

Ormandan külaha

Üzerinde baş harflerinizin olacağı renkli kağıtlar bastırarak onları külah formunda kıvırıp içlerine taze krema sıkın ve kırmızı orman meyveleri ile renklendirin. Bu minik ziyafetin lezzetine lezzet katmak için külahlara birer bisküvi ilave etmeyi de unutmayın.

Kuru çiçek tarlası

Tercihinizi taze çiçek yerine kuru çiçekten yana kullanıyorsanız kurumuş buğday demetleri, lavantalar, gül yaprakları ve aklınıza gelebilecek her tür kuru çiçek misafirlerinizi ağırlayacağınız sofraları renklendirmek için bire bir. Bu çiçeklerle masaları süsleyebileceğiniz gibi mum kavanozlarına ve kumaş peçetelere de birkaç dal iliştirebilirsiniz.

Çiçek& meyve birlikteliği

Alışılagelmiş çiçek aranjmanlarından sıkıldıysanız ve biraz daha çizgi dışı bir sunum hazırlamak istiyorsanız çiçekleri meyvelerle eş- leştirin. Masanızı boydan boya geniş bir şerit halinde süsleyebileceğiniz çiçek vazoları ve mevsim meyveleri birbirini takip eden bir aranjman görüntüsü oluşturacaktır. Limon, elma veya herhangibir mevsim meyvesi ile harika bir sunuma imza atabilirsiniz.

Mum ışığında davet

Romantik ve loş bir ambiyans yaratmak istiyorsanız kalın ve kısa mumlar ile mumların etrafına yine masa dekorunuzla uyumlu iplerle bağlayabileceğiniz tığ işi motifler kullanın. Hava kararmaya başlayıp mumlar yandığı zaman oluşacak görünüm tüm yorgunluğa değer.

Yaramaz lezzetler

Düğününüze içinizdeki yaramaz çocuk da davetli ise onun fikirlerine de kulak verin. Çoğu zaman pasta ve tartöletlerin altında görmeye alıştığımız dantel kağıt servisleri külah şeklinde kıvırarak içlerini minyatür donut topları ve çikolatalarla doldurup üzerlerini pudra şekeri ile hareketlendirebilirsiniz. Bu sıra dışı sunumun gecenin sonunda tükendiğini göreceksiniz!

Rüzgara karşı

Hafif bir esinti eşliğinde dönmeye başlayan rüzgar gülleri gecenize renk katmak için birebir. Yapmanız gereken renklerine ve desenlerine karar vermek. Ince çubuklar üzerine sabitleyebileceğiniz rüzgar güllerini taze çiçek yerine kavanozlara yerleştirerek neşeli bir fotoğraf oluşturabilirsiniz.

Takım ruhu

Farklı sunumlar için minik ağaç kütükleri, bronz antika kaplar, farklı formlardaki camlar ve içine çiçek yerleştirilebilecek her objeyi bir araya toplamayı deneyin. Birbirinden farklı olan ve birer vazo görevi üstlenecek olan bu objelerle takım ruhuna bürünün!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.