onarım İç cephede

Evim - - Evim & Ben -

Onarımların üstesinden gelmek için sorunun çözümünü ve kullanacağınız aletleri bilmeniz

yeterli.

Eski doğramayı onarma: Çürük ağaç parçalarını marangoz kalemiyle çıkardıktan sonra iki bileşkenli sertleştirici macunu spatula ile tatbik edin. Macun katılaşır, sertleşir ve eksik alanların yerini doldurur. Kapı, pencere, kanat altını eski hale döndürmek için testereyle kesin, ponzalayın ve rendeleyin.

Pencere eşiğini tekrar oluşturma:

Duvar kısmını bir duvar fırçasıyla hafifçe fırçalayıp, ıslattıktan sonra spatula ile, yapışma gücü yüksek, hızlı donan bir onarıcı harç uygulayın. Bu harcın reçine içeriği bol olduğundan (kofraj) sandıklama gerektirmez ve pencere eşiği, basamak kenarı ve menteşe kenetlemeleri gibi küçük onarımları basitleştirir.

Madeni panjurları cilalama:

Fırçalanmış, yağından arındırılmış madeni yüzeyler pasa karşı laklı bir koruma maddesiyle işleme tabi tutulur. Bu işlem için ihtiyacınız olan alet, bir antipas fırçasıdır. Bu koruma maddesi, tek bir uygulamada aşınmayı durdurarak uzun süreli parlak ve satine bir cilalı görünüm sağlar.

Giriş kapısını cilalama: Ponzalama ve tozdan arındırma işleminden sonra fırça yardımıyla laklı bir vernik sürün. Verniği inceltmek için tiner kullanın. Bu sıvı alt tabaka, düzgün olmayan ve silmeli yüzeylerde düzgün bir cilalı görünüm sağlar.

Tıkanık oluk açma: Yaprak ve yosunları elle temizleyin. Su iniş kanalını yüksek basınçlı temizleyiciyle açarak sıkışıklığı giderin.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.