ÇAMAŞIRLARA BAHAR GELİYOR!

Başımızın Derdi Lekeler!

Evim - - İpucu -

Peki Hangi Lekeyle Nasıl Mücadele Ederiz?

• Tükenmez Kalem Lekesi: Lekeli kısmın altına kağıt havlu veya bez koyarak, lekeli kısmı alkolle veya daksil incelticisi ile ıslatın ve bir bez ile silin. Ardından su ile çalkalayarak makinede yıkayın.

• Yağ Lekesi: Sıvı deterjan yardımıyla yağlı leke üzerine ön uygulama yapın. Bu şekilde kumaşı bir süre bekletin ardından kumaşı talimatında belirtildiği gibi yıkayın ve kurutun.

• Oje Lekesi: Kumaş altına kağıt havlu ya da bez koyarak aseton veya oje çıkarıcı yardımıyla lekeyi silin. Kumaşı talimatında belirtildiği gibi yıkayın ve kurutma makinesi kullanmadan kurutun.

• Küf Lekesi: Küflü bölgeyi temiz bir fırça ile fırçalayın, sonra silkeleyin. Uygun programda yıkayıp güneşte kurutun. • Mum Lekesi: Lekenin fazlasını sıyırın. Kumaşın altına ve üzerine bez koyarak sıcak ütü ile ütüleyin.

• Domates, Meyve Suyu, Sebze, Yumurta ve Bebek Lekeleri: Lekenin fazlasını kumaş üzerine yaymayacak şekilde sıyırın. Sıvı deterjan ile leke üzerine ön uygulama yapın. Bu şekilde kumaşı bir süre bekletin ardından kumaşı talimatında belirtildiği gibi yıkayın ve kurutun.

Önemli Not: Tüm bu işlemlerden önce giysinizin görünmeyen bir bölgesinde işlem yapacağınız ürünleri deneyiniz.

En sevdiğiniz elbisenin üstüne sıçrayan mürekkep, gözünüz gibi baktığınız çeyizlik örtünüze damlayan mum gibi tüm zorlu lekelerin kolayca üstesinden gelin. Baharı lekesiz, mis gibi giysilerle karşılayın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.