Tasarruf ederek yenileyin

Evin bir odasını ya da tüm evi baştan sona yeniliyor olun, her durumda bütçenizi iyi planlamak, birikimlerinizi akılcı kullanmak gerekir.

Evim - - Içindekiler -

Birikimlerinizi değerlendiriyorsanız

Eğer kenarda köşede ayırdığın nız belli bir miktar birikiminiz vars sa paranızın tamamını bu iş için h harcayacakmış gibi düşünmeyin. E Ekstra masraflar için her zaman b bütçenin daha altında bir planla lama yapmaya özen gösterin.

Ö Ödeme şekli

E Evde tadilat yaptırırken her şeyi k kredi kartınızla ödemeniz duru- munda kredi kartı limitinizi doldurabilirsiniz. Bu durumda da günlük ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz. Ayrıca kredi limitlerine girmeniz durumunda ekstra faiz ödeyeceğinizi de unutmamalısınız.

Kredi

İhtiyaç kredisi kullanacaksanız bankaların hizmet bedeli ve dosya masraflarını da karşılaştırmayı unutmayın.

Not tutmalı Küçük de olsa… İlham alın Yaşam tarzınız ne? Bdeirğaizş iklik

Planlama yaparken küçük bir not defteri tutmayı atlamayın. Böylelikle hem aldığınız fiyat tekliflerini not alabilir hem de gün gün takip edebilirsiniz. İstanbul temalı not defterleri, Keskin Color. Evde büyük çaplı tadilat

yaparken en küçük mobilya tadilatını bile bütçeye dahil etmeyi

unutmayın. Sandalye: 560 TL., Sandalyeci. Uluslararası Renk Komisyonu Intercolor (ICC) bu yılın rengini kadet mavi olarak belirledi. Boya badana yapacaksanız siz de kadet maviden ilham alabilirsiniz. Eviniz için birşey satın almadan önce yaşam tarzınızı, geçmişte yaptığınız ve hala devam etmekte olan taksitlerinizi, ödeme alışkanlıklarınızı

göz önünde bulundurarak nihai kararı verin. Tasarım Perde. Tümden her şeyi değiştirmek yerine halihazırdaki eşyaları yenileyebilirsiniz. Örneğin perdelerin alt kısmına fisto ya da fırfır eklemek gibi.

İPUCU

işlemlerine Evde yenileme

önce başlamadan

gözden tüm olasılıkları geçirmekte fayda var .

Filli Boya.

Aydınlatmalar, Koçtaş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.