İkisi bir arada çok işlevsel

Evim - - Içindekiler -

Ekstra alan kazanın

Genellikle salonun içinde planlanan yemek odalarının en büyük sıkıntısı geniş davetlerde masanın her şeye yetmemesi. İşte bu noktada aslında çok da aklınıza gelmeyen tekerlekli bir servis arabası işinizi kolaylaştırıyor.

Sağlıklı okuyun

Okurken ışığın tam arkanızdan ve hafifçe yandan gelmesi görüş kalitesini artırarak çok daha sağlıklı okumanızı sağlar, gözünüzü yormaz. Bu yüzden rahat bir berjerin yanında lambaderi eksik etmeyin.

Şık ve kullanışlı

Fazla geniş olmayan yatak odalarında çekmeceli şifoniyerler makyaj masası vazifesi de görür. Şifoniyerinizi dekoratif olduğu kadar fonksiyonel de olan takı askılıklarıyla tamamlarken belli bir düzen de sağlarsınız.

Bele destek önemli

Son yıllarda moda olan oldukça derin XXL kanepe ve koltuklar çok şık ve modern. Ancak bu derinlik, otururken ergonomik olarak vücudunuzu rahatsız edebilir ve sıkıntı verebilir. Uzun sosis yastıklarla belinizi destekleyerek sağlığınızı da düşünün.

Yatak+tepsi kardeşliği

Yastıklı veya ayaklı yatak tepsisini sadece keyifli sabah kahvaltıları için düşünmeyin. Kendinizi iyi hissetmediğiniz ya da doktorunuzun “sakın yataktan çıkma!” dediği zamanlarda işinizi kolaylaştırarak yataktan kalkmadan yemek yemenize yardımcı oluyor.

Aynasız olmaz

Bir lavabo dolabını aynasız düşünmek mümkün mü? Hayır. Çünkü ayna kişisel bakımınızı doğru yapmanızı sağlarken genellikle dar olan banyo alanını görsel açıdan da genişletiyor.

Çalışma konforunuzu düşünün

Salon ya da yatak odasında dresuar veya konsolu çalışma masası gibi değerlendiriyorsanız, üzerini direkt aydınlatan ve çalışma konforu sağlayan masanın vazgeçilmez parçası okuma lambasını da eksik etmeyin.

L ve C bir arada

Genişleyen oturma ve televizyon odalarında sıkça tercih edilen “L” kanepelere yayılınca kimse kolay kolay kalkmak istemiyor. Yanına çekeceğiniz bir “C” sehpa konforunuzu artırır. Hele bir de tekerlekli olursa…

Bulaşıklar hızlıca kurusun diye

Elbette eviyelerin kendi bulaşıklıkları var. Ancak damlalık bölümüne yerleştirdiğiniz bulaşıklar su birikmesinden dolayı çabuk kurumayabiliyor. Oysa tepsili solo bir bulaşıklık ile suları kolayca akar ve tabak, bardaklarınız hızlıca kurur.

Bir raf, bir askılık

Antrenin değişmez ikilisi ayakkabı rafı ve askılık. Birbirlerini o kadar iyi tamamlıyorlar ki ayrı düşünmek mümkün değil. Ancak askılığı oturduğunuzdaki boy yüksekliğini dikkate alarak takmayı unutmayın!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.