Adana deko-rehber

Bu ayki durağımız Adana. Pamuğu, tekstili, şalgamı ve kebabıyla bildiğimiz Adana’da “nereden, ne alınır?” merak ediyorsanız rehberimize göz atın.

Evim - - Içindekiler -

Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin deltasında verimli bir arazide yer alan Adana, özellikle birçok dünya markasına kumaş ve konfeksiyon üreten büyük firmaları bünyesinde barındıran şehirlerimizden biri. Tekstil ve konfeksiyon üretim üssü konumunun yanı sıra mobilya ve klasik mobilya iskeleti üretiminde de lider bölgelerden biri olan Adana’da Türkiye’nin en büyük sanayi merkezlerinden Sarıçam’daki Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nde ve Yüreğir’deki Mobilyacılar Sitesi’nde binbir çeşit mobilyaya ve üreticiye ulaşabilmek mümkün. Adana’nın Nişantaşı semti olarak kabul gören Ziyapaşa/Metro Sokağı üzerinde, Şinasi Efendi Caddesi, Öğretmenler Bulvarı, Vali Yolu, Gazipaşa ve Atatürk Bulvarı, Toros Caddesi ve Turgut Özal Bulvarı gibi şehir merkezindeki bölgelerde alışveriş yapabileceğiniz birçok mağaza bulunuyor. Pek çok orijinal ürünü bulabileceğiniz ve yine şehir merkezinde yer alan Amerikan Pazarı da gezilebilecek adreslerden. Carrefour Adana, M1 Real ve Optimum AVM’nin de bulunduğu Adana’da Mudo Concept, Tepe Home, Tekzen, Koçtaş, Starwood Yapı

Sistema Mutfak.

Ünsallar Perde.

Adana’da geleneksel motiflerle yapılan el sanatları oldukça gelişmiş. Keçecilik, demircilik, bakırcılık, mermercilik, kilimcilik, hasır ve boyra örücülüğü de önemli el sanatları arasında yer alıyor. Tarihi çarşılarda satılan ve el dokuması olan Karatepe kilimlerinden alabilirsiniz.

All Happy Days.

Evart Home.

Çukurova’daki Evart Home’da eve dair birçok

ürünü bulabilirsiniz.

Bakırcılar Çarşısı. Antique Halı’da el dokuması yerli ve ithal halılar satışa sunuluyor. Ayrıca özel sipariş halı yaptırmanız da mümkün.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.