Romantik kır evi stili

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ FOTOĞRAFLAR İBRAHİM ÖZBUNAR

ZEYNEP-SERDAR BOZKURT ÇIFTININ EVINDE, BEYAZ BIR FON ÜZERINDE DANS EDEN PASTEL TONLAR, KUŞ FIGÜRLERI VE ÇIÇEK DESENLERI KARŞILIYOR BIZI.

Zeynep-Serdar Bozkurt çifti bundan 2 yıl önce evlenmiş ve Sancaktepe Selective Evleri’nde yaşamaya başlamış. 130 metrekarelik daire 2 oda bir salondan oluşuyor. Çiftin bu evi tercih etmesindeki en büyük etken az katlı apatmanların bulunduğu bir site olmasıymış: “Evimizin aynı zamanda yazlık bir ev görüntüsü var. Şehrin gürültüsünden uzak ve doğa ile iç içe olması, sosyal aktivitelerin ve yürüyüş alanlarının varlığı bizi buraya yönlendirdi. Ayrıca evimizin havuza bakan bir cephesi bulunuyor, salonumuz oldukça büyük ve ferah, balko-

“Evimde en çok za ma n geçirdiğim yer, çalışma oda m ve çalışma masa m diyebilirim. Burada saatlerce oyala nıp çeşitli aktiviteler yapmayı çok seviyoru m.”

“Akşa mları sık sık evimizin

balkonu nda za ma n geçirip, keyif çaylarımızı yudu mlarız, çiçeklerimiz ile ilgileniriz. Eşim de ben de

çiçekleri çok seviyoruz.”

numuzun çiçeklerimizi ekebileceğimiz bir alanı var.” Yeni yapılmış bir site olduğu için çift evde bir tadilat yapmak zorunda kalmamış. Mobilyaları beğenilerine göre kendileri çizip uygulamasını yaptırmışlar. Zeynep Hanım beyaz ve pastel renkler ile çiçek desenlerinden hoşlanıyor. Evini de bu tutkusuna bağlı kalarak country vintage tarzında dekore etmiş: “Ben ve eşim koyu renklerden pek hoşlanmıyoruz bu nedenle dekorasyon da dinlendirici ama sıradan olmayan bir yaşam alanı yaratmaya çalıştık, bunu yaparken klasik, gösterişli ama göz yormayan mobilyalar kullanmayı tercih ettik. Evimizin her köşesinde pastel tonlarını, çiçek desenli obje-

“Renkler ve hafif çiçek doku nuşlarında n ötürü soğuk kış aylarında bile evimizde yazı yaşıyoruz diyebilirim.”

leri ve kuş figürlerini kullandık bu da evimize her mevsim bahar havası katıyor.” Çift dekorasyon sektöründe olduğu için evlerini döşerken kimseden yardım almamış. Evdeki tekstil ürünlerinin birçoğu kendi mağazalarından: “Yaklaşık 10 yılı aşkın süredir tekstil ve dekorasyon sektörü içerisinde olduğumuz için evimizi döşememiz kolay oldu diyebilirim.”

Zeynep Hanım’ın çok sevdiği fener ve mumlara evin her köşesinde rastlamak mümkün.

Salondaki mobilyaların çizimlerini ev sahibesi yapmış, uygulamayı ise My Stil Home’a yaptırmışlar.

Duvarları ev sahibinin işleyip

çerçevelettiği kanaviçeler süslüyor. l Çalışma masasının üzerinde yer alan el işlemeleri ev sahibesine annesinin hediyesi. Kuş desenleri ve kuşlu aksesuarlar bu odanın vazgeçilmezleri arasında.

l Mutfaktan çıkılan balkonda genç çift, kendileri için keyifli bir köşe oluşturmuş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.