Dışarıya taşınıyoruz

Evim - - Içindekiler -

HAVANIN GİTGİDE ISINMAYA BAŞLADIĞI BUGÜNLERDE YAVAŞ YAVAŞ KENDİMİZ İÇİN BAHÇEMİZDE, BALKONUMUZDA VE TERASIMIZDA OTURMA KÖŞELERİ HAZIRLAMA TELAŞINDAYIZ. DIŞ MEKANA ÖZGÜ OTURMA KÖŞENİZİ, YEMEK ALANINIZI, GÜNEŞLENME KÖŞENİZİ VE DERİN BİR SESSİZLİĞE DALARAK ADETA KENDİNİZE BAHÇE TERAPİSİ YAPACAĞINIZ BAHÇENİZİ YENİLENEN MEVSİME HAZIRLARKEN İŞİNİZE YARAYACAK İPUÇLARINA VE ÖNERİLERİMİZE KULAK VERİN.

Oturma köşeleri

Yaz aylarının özlenen ritüelleri arasında yer alan açık hava yerleşimleri için kolları sıvadıysanız işe bir plan yapmakla başlayın. Oturma köşenizi ve yemek masanızı birbirinden ayrı fakat birbirinden çok uzak olmayan bir şekilde yerleştirmek işinizi de büyük ölçüde kolaylaştıracaktır. Eğer bu sezon bahçe alışverişinize başlamadıysanız oturma köşeleri için ideal malzeme seçimleri arasında yer alan rattan, rattan görünümlü plastik, iroko ve sedir gibi dış mekan kullanımına uygun malzeme alternatif-

lerini inceleyin. Genellikle iklim koşullarına uygun malzeme seçimleri ile tasarlanan dış mekan oturma grupları, çoklu seçenek zenginliği ile son dönemde karar vermeyi bir adım daha zorlaştırıyor. Mobilyanızı satın almadan önce kendinize bir öncelik ve ihtiyaç listesi hazırlarsanız doğru bir yerleşim planı oluşturmanız da bir o kadar kolaylaşır. Alanın sahip olduğu metrekarenin büyük önem taşıdığı dış mekan yerleşimlerinde takım ruhunu benimseyebileceğiniz gibi kendi kombinasyonunuzu da yapabilirsiniz. Hatta yaratıcılığınızla şekillendirebileceğiniz kullanışlı bir yerleşim formülü ile aynı mobilyaları farklı tekstil seçenekleri ve aksesuarlar ile yıllarca kullanabilmeniz mümkün. Eğer metrekare anlamında küçük bir verandaya veya yerleşim konusunda problem yaşadığınız bir terasa sahipseniz üzülmeyin. Açık alan için yaratılabilecek akılcı çözümler ve pratik ipuçları ile mevcut metrekareden çok daha geniş görünen bir kullanım alanına sahip olabilir, kendiniz ve sevdikleriniz için keyifli bir ortam hazırlayabilirsiniz. İşe mobilyalarınızın ölçüleri ile başlayın. Tabii bu noktada tekstil ve aksesuar seçiminde kullanacağınız renk kombinasyonları da ferahlık ve genişlik anlamında dekorasyonunuza katkıda bulunacaktır. Yine tavana asılabilen salıncak benzeri yeni nesil dış mekan mobilyaları ile yerden tasarruf edebileceğiniz gibi aileniz ve sevdikleriniz ile vakit geçirebileceğiniz keyifli oturma köşeleri de kurgulayabilirsiniz. Çok renkli aksesuar seçenekleri, saksı alternatifleri, puflar ve sehpalar ile dışarıya çıkma zamanı.

Çizgili tente sistemi, Somfy.

Sfeerfoto Corfu oturma seti, Tepe Home

HAZIRLAYAN

SELMİN ÜNVER ESER

L oturma köşesi, Mudo Concept. Gri minderli daybed, Casa.

Unoiu oturma köşesi, Fatih Kıral.

Gri koltuk, Fatih Kıral. Rattan oturma grubu, Koçtaş

Ahşap metal kombinasyonlu kanepe, Casa.

Benson köşe takımı, Evgör.

Blooma Aland bank, Koçtaş.

Mayorka Relax koltuk, Bellona. Fortuna köşe oturma grubu, Mudo Concept.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.