Uzmanına

Evim - - Evim& Ben -

Soru: Banyodaki seramiklerimden birkaçı düşmüş durumda. Bu iş için de bir usta tutmak istemiyorum. Çünkü ya tüm duvarı sökmek isteyecekler ya da bu iş için yüksek bir fiyat vereceklerini düşünüyorum. Sizce kendim nasıl yapabilirim? Cevap:

Eski fayans serinizin aynısını bulabilirseniz ya da belki de içine biraz desen katmak isterseniz çini karo alıp bu işi kendiniz de yapabilirsiniz. Seramik işaretleyici ve kesicilerle fayansları kolaylıkla işaretleyip kesmek mümkün. Fayans kalınlığına göre ayarlanabilen seramik kesiciler sayesinde fayans daima iyi şekilde sıkıştırılır ve işaretleme sırasında asla yerinden oynamaz. İşaretleme işleminden sonra esas kesme işlemine başlanılabilir. Seramikleri duvara seramik yapıştırıcılarla tutturabilirsiniz. Mutlaka sıva kullanmanız gerekmez.

Soru: Merhaba, kara tahtalarla ilgili zaman zaman verdiğiniz fikirleri çok beğeniyorum. Ancak evimde bunun için uygun yerin neresi olabileceği konusunda çekincelerim var. Sizce kara tahta boyası ile nereyi boyayabilirim. Cevap:

Kara tahta fikri gerçekten hem çarpıcı bir odak noktası yaratmanızı hem de fonksiyonel bir alan oluşturmanızı sağlar. Eğer büyük bir alanı boyayacaksanız üzerine raf ve askılar da takabilirsiniz. Eğer küçük bir eviniz varsa çalışma masanızın duvarını, kapı arkalarını, giysi dolabının www.cherishedbliss.com kenarını ya da mutfakta kiler dolabınız varsa kenarını boyayabilirsiniz. Hatta eski bir şifonyeri bile dönüştürebilirsiniz.

PTC 470 ve PTC 640 fayans

kesici, Bosch.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.