DAHA IŞLEVSEL BIR DÜZEN IÇIN

Düz planlı ama dar yatak odalarında elverişli bir düzen oluştururken kompakt dolap ve yatak sistemleri imdadınıza yetişiyor.

Evim - - Çözüm - HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL İLLÜSTRASYON MURAT ÖZKAN

SORU: Uzun ve dar olan yatak odamda doğru bir yerleşim ve dolap kombini oluşturmakta çok zorlanıyorum. Yatak yanında komodine ihtiyacım var. Ayrıca aynalı bir ünite ve şifoniyer yerleştirmek istiyorum. Çözüm önerilerinizi bekliyorum, Tuğba Çelebi.

CEVAP:

Düz planlı ve fazla kolon, kiriş ve nişi olmayan yatak odanızın dezavantajı eninin dar ve bir duvarın pencereli olması. Ayrıca kapı tarafındaki 300 cm’lik duvarın bir kısmı da kapının süpürme alanına ayrılacağı için geriye sadece 200 cm’lik bir kullanım alanı kalıyor. Bu alanı da odayı ferahlatmak için boş bırakmanız en doğrusu.

Yerleşim önerisi:

• Yatağı, baş kısmı kapının olduğu duvara gelecek şekilde yerleştirin. Böylece 300 cm’lik duvarda (180x200 cm standart çift kişilik yatak ölçüsü) 100 cm’lik bir alan kalır ki bu alan yatak önü geçişi için yeterli olur. • Odanın 675 cm’lik uzun duvarı gardırop ve şifoniyer için ayrılabilir. Ancak her ikisi için ayrı modüller düşünüyorsanız bu odayı kullanım açısından bi- raz zorlar. İşlevsel bir yerleşim için, dolabın minimum 90 cm’lik üç modülden (270 cm) oluştuğunu düşünürsek, duvarda en az 300 cm’lik bir alan bırakmanız gerekir. Geriye kalan alansa şifoniyer için ayrılabilir. Ancak odanın 300 cm’lik eninin çekmece açılımını zorlayacağını unutmayın. • Bu tarz dar yatak odalarında gardıropla kombin şifoniyer ve makyaj masası çözümü önerilebilir. Eğer ekstra bir

Avangard sürgülü ve aynalı gardırop:

1.100 TL., www.adoremobilya.com Woodenbend dilsiz uşak: 160 TL.,

www.evmanya.com

Tema gardırop sistemi:

5.750 TL., Tuna Ev.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.