Kolay taşınmanın

Evim - - Evim & Ben -

Taşınmanın, hayatta yapılabilecek en stresli aktivitelerden biri olduğu şüphesizdir. Ancak, doğru planlama ve hazırlanma ile bir sonraki

taşınmanızı daha kolay hale getirebilirsiniz.

rin taşınamayacak kadar ağır olmamasına özen gösterin. Yeni eviniz için bir yerleşim planı hazırlamaya başlayın. Spesifik eşyaları ayrıca planınızda belirtin. Gazete, dergi abonelikleri ve kredi kartı adres değişikliklerinizi yapın. Doğalgaz, elektrik, su, telefon, kablo tv, internet bağlantısı gibi aboneliklerinizi iptal ettirmek için gerekli başvuruları yapın. Yeni abonelikler için taşınmadan bir gün önce kullanıma hazır olacak şekilde başvurun, böylece taşınma günü her şey kullanıma hazır olmuş olur.

Taşınmadan 1-2 gün önce

Buzdolabı ve derin dondurucunuzu boşaltın ve defrost işlemine başlayın. Her ikisini de dezenfekte edin, temizleyin ve havalanmalarını sağlayın. Evde kasanız varsa, içindekileri boşaltın. Önemli evraklarınızı, mücevherlerinizi ve değerli eşyalarınızı güvenli bir yere veya kiralık banka kasasına aktarın. Kamyon şoförüne yeni evinize nasıl gideceğini belirten bir kroki hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, cep telefonunuzu vermeyi unutmayın. Eğer, şehirlerarası bir yere taşınıyorsanız, size ulaşamadığı durumlar için alternatif bir kişinin telefonunu verin. Gelen kargo ve mektupları size yönlendirebilmele- Eğer yeni evinize nakliyecilerden önce ulaştıysanız, etrafı biraz toparlamaya çalışın. Böylelikle, nakliye elemanları, eşyaları hemen yerine yerleştirebilir. Nakliye firması tarafından montajı ve bağlantısı yapılacak eşyalarınızın durumunu kontrol edin. Aksi durumlarda, gerekli hatırlatma ve uyarıları yapın. Bir kişinin eşyalar boşaldıkça eşya listesini kontrol etmesi faydalı olur. Başka bir kişi de, taşıyıcı elemanları eşyaları koymaları gereken yerler için yönlendirebilir. Tüm eşya ve koliler taşındıktan sonra, ilk birkaç gün ihtiyacınız olacak eşyaların bulunduğu kolileri öncelikle açmaya başlayın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.