Doğal taşlardan

Evim - - Evim & Ben -

Banyoda doğallık olmazsa olmaz diyenlerdenseniz bu paspası yapabilirsiniz.

ALETLER: Çekiç, testere, şeritmetre, tutkal, zımpara MALZEMELER: 2 adet 4x70 cm boyutunda ahşap, 2 adet 4x32 cm boyutunda ahşap, 1 adet 40x70 cm boyutunda ahşap, çakıltaşları.

Duştan çıktıktan sonra ayağınızı doğal taşlardan oluşan paspasa basabilirsiniz. Bu paspas için gerekli olan malzemeler suya dayanıklı ahşaplar ve orta boyutta çakıl taşları. Suya dayanıklı ahşap olarak su kontrasını seçebilirsiniz eğer bulamıyorsanız çerçevenizin etrafına şeffaf plastikten muşamba da sarabilirsiniz. Çakıl taşlarının ayağınızı acıtmaması için hepsinin aynı boyutta ve oval olmalarına dikkat edin.

YAPIM:

Paspas çerçevesinin hazırlanması:

40x70 cm boyutundaki parçanızın üzerinde uzun kenarlara 4x70 cm olan parçaları; kısa kenarlara da 4x32 cm uzunluğundaki parçaları tutkalla yapıştırın. Bu işlemle birlikte bu parçaların sabit kalabilmesi için ince ahşap çivileri ile sabitleyin. Çakıl taşlarını yerleştirin. Hazırlanan çerçevenin içine çakıl taşlarını aralarında boşluk bırakmayacak şekilde ve düz bir alan yaratarak sabitleyin. Çıkıntı yapan taşlar rahatsızlık verebilir. Artık banyonuzda doğal bir alan yarattınız.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.