Manzaralı duvarlar

Eskinin ahşap pencere ve kapı kepenkleri şimdilerin dekoratif duvar süslerine dönüştü. Yatak başından aynaya kadar yaratıcılığınızı konuşturma zamanı.

Evim - - Içindekiler - HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

Eski ne varsa artık çok değerli. Atmıyoruz ve yenileyerek dekorasyonun bir parçası yapıyoruz. Mesela ahşap pencere panjurları ve kapı kepenkleri. Çoğu zaman yıkılmak üzere olan eski evlerin bahçesinde kırılıp parçalanacağı günü beklerken yeni kimlikleriyle bir anda duvarların yeni süslemesi oldu.

Nasıl mı?

• Yüksek olan kapı veya pencere kepenklerinin farklı ebatta olanlarından boy aynaları yaptırarak kişiselleştirebilirsiniz. Yüksek boy aynalarını pencere karşısına yerleştirirseniz odaya giren ışığı mekana yayarak olduğundan geniş ve ferah gösterebilirsiniz. • Aynı boyda olanlardan dört veya beş tanesini bir arada kullanarak şık bir yatak başı yapabilirsiniz. Hepsini be-

Ahşap kepengin bir kanadını yatağın yüksekliğine uygun olarak duvara sabitleyin ve üzerine aynı genişlikte kestirip boyattığınız rafı takın. İşte raflı işlevsel bir komodin. Aynısını diğer tarafa da uygulayın.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.