EVDE ORMAN ATEŞİ

Tropik ormanların derin yeşillerinden koyu kahvelere uzanan renk paletiyle kasımda evde orman ateşi yakıyoruz!

Evim - - Mevsİm -

Koyu yeşiller, kahverenginin tüm tonları, biraz siyah ve biraz da gri. Bu renk kombinasyonunun anımsattığı orman sadece renkleriyle değil malzeme ve dokularıyla da yaşam alanlarına derinlik ve hacim kazandırıyor.

İşe duvardan başlayın

Zemin rengini yeşilin tek bir tonunda belirleyin. Bunu içine bir miktar siyah veya gri katılmış koyu bir tonu ve açık tonlarıyla kullanarak mekanda kontrastlar yaratın. Eğer duvar kağıdı kullanıyorsanız düz yerine bol dokulu olanları tercih edin. Renk geçişlerini duvarların üst ve alt kısmında uygulayın. Modern bir tarzınız varsa bir duvarı kaplayacağınız tropik orman posterleri de alternatif olabilir.

Orman etkisi çocuk odalarında ilginç ve eğlenceli olabilir. Ağaç, hayvan gibi desenlerde neşeli duvar kağıtları, panolar ve çıkartmalar kullanın.

Not:

Perdeler ve tekstiller karışmasın!

Yeşil ve kahverengi kumaşlar mekanı karanlık gösterir, kapatır. Zemini açık renk olan kumaş seçerek daha iyi bir sonuç alabilirsiniz. Üstelik desenler kendini daha çokgösterir. Yine de pencerede fazla desen önermiyoruz. Orman etkisini renkle vermek çok daha akıllıca. Dese-

Atlas Halı.

Baykuş kupa seti: (dörtlü) 59 TL., Bernardo.

PELİN ÖZKUL

Arart kanepe: 3.510 TL., NDesign.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.