Kağıttan yıldız çiçeği yapıyoruz

Evim - - Yaratici Stİl -

Genel özellikleri ve bakımı:

MALZEMELER: • Her renkten bir rulo kalın krapon kağıdı • Makas, cetvel • Çiçek teli • Kurdele, lastik veya ip.

Krapon kağıdını 15x100 cm kesin. Her parçadan 1’er cm’lik şeritler kesin. 1’er cm’lik parçaların uç kısımlarını verev şekilde kesin. Her bir şeridin verev kestiğiniz uç kısımlarını, uçlardan bir miktar geride olacak şekilde parmak uçlarınızla açarak düzeltin. Bu şekilde çiçeğin taç yapraklarını oluşturmuş olursunuz. Şeritlerin alt uçlarını yuvarlatın. Oluşturduğunuz taç yapraklarından bir miktar alarak çiçek teliyle sıkıca bağlayın ve sap gibi bırakın.

Bağladığınız çiçeklerin rin üstten açıldığını görecekksiniz. Daha sonra yaprakkları açarak form verin.

Kağıt, kumaşaş ya da canlı yıldız çiçekklerini bolca dalı bir araa- ya getirerek ağzı dar- ca olan orta uzunluk- ta veya top bir vazoda a sergileyebilirsiniz. Kağıt t olanların daha gerçek- çi durması için saplarını kısa tutarak küçük

YAPIM: 1.

7.

3.

KULLANIMI:

5.

4.

2.

6.

saksılara yerleştirin. Sadece taç yapraklarını sapsız olarak cam fanuslarda ya da ayaklı servislerde yüksekçe bir yere koyarak çiçek sergisi havası yaratabilirsiniz.

Istediğiniz renkte krapon kağıdı yoksa beyazı boyayarak kullanın. Bej için çay, lila ve mor için şarap ya da sirke, sarı için safran ve köri tozu, koyu kırmızı için pancar ve yeşil için ıspanak suyuyla ıslattığınız kağıdı güneşte veya kalorifer üstünde kurutun. Bu doğal ve pratik bir boyama yöntemidir.

ÖNERİ:

Ruislip masa: 1.750 TL., Fifties kitaplıklar: (adet) 2.450 TL., kitap kutular: 44,95-59,50-64,95 TL., bakır ayna: 125 TL., Mudo Concept. Kafes mumluk: 34,99 TL., H&M Home. Damacana: 65 TL., ferforje mumluk: 17,50 TL., güllü çerçeve: 49,50 TL., altın çerçeve: 29,95 TL., Paşabahçe. Küpler: 10,58-13,13 TL., lacivert seramik vazo: 21,18 TL., yapay ortancalar: 15 TL., Euroflora.

layın

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.