Neyi, nasıl biriktirmeli?

Evim - - Dekorasyon -

ANTİKA AYNA:

Eskinin lüks anlayışının simgesi aynalar bir koridor duvarında ya da üst kata çıkan merdiven boşluğunda yan yana

asıldığında ilginç efektler yaratır. Bunları oymalı, kabartmalı, el aynası gibi, form ya da dönemlerine göre dizebilirsiniz. Eskicilerde, bit pazarlarında bulmak mümkün. Satın alırken

askısını kontrol etmeyi unutmayın.

PORSELEN TABAK:

Öncelikle bütçenizi belirleyin. Çünkü bu tarz tabakların gerçek antika değeri olanlar pahalı fiyatlara satılıyor. Orta yüzyıldan, kitch, Bavyera ya da Fransız pek çok döneme ait tabakları tek tek toplamak zaman alır. Yurtdışına seyahat ediyorsanız oradaki bit pazarlarından, online antikacılardan bulmanız mümkün. Limoges, Herend gibi lüks ama güzel örneklerini bulabileceğiniz markalara da bakabilirsiniz. Bunları gruplara bölerek sergileyeceğiniz gibi gelişigüzel duvara asabilir ya da özel davetlerinizde kullanabilirsiniz.

VINTAGE SAAT:

Duvar veya masa gibi tek bir saat tipi üzerinde yoğunlaşın. 1900’lerin erken dönem markalarına bir göz atın. Mesela Chime ve Moonbeam gibi modellerle imza atan Westclox, Waterbury ya da Ansonia gibi eski markaların saatleriyle koleksiyon yapmaya başlayabilirsiniz. Yükseklik, genişlik ya da çapına göre belli bir orantı takip ederek asın. Yeni dönem endüstriyel dekorasyonla da oldukça uyumlu olur.

nousdecor.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.