Soba&Şömine soba

Evim - - Seçenek -

Geleneksel odun sobası modelleri ekonomik bir ısınma aracıdır ve çok eski bir tarihe dayanmaktadır. Günümüzde hala yaygın bir ısınma aracı olarak kullanılan odun sobası ile evinizin yanı sıra içinizi de ısıtan bir görünüme sahip olabilirsiniz. Eğer bir odun sobası edinmek istiyorsanız kuruluş aşamalarını göz önünde bulundurmak akılcı bir çözüm olacaktır. En başta sobanın kurulacağı yer belirlenmeli ve altına kurulan yerin tabanının zarar görmemesi için altlık kullanılmalıdır. Sonra odun sobasının altına konulacak olan evinizin de- att ne: Koçtaş. aş.

bauhaus.com.tr korasyonuna uygun bir mermer, seramik, emaye ve buna benzer bir ürünün üzerine odun sobası dikkatlice yerleştirilmelidir. Daha sonra odun sobası ile baca arasına borular uygun bir şekilde yerleştirilir. Duvarla boru arasındaki mesafe çok az olmamalıdır, eğer mesafe az olur ise tütme olabilir. Eğer duvarla boru arasındaki mesafe çok fazla olursa bu seferde ısınma problemi oluşabilir. Bu nedenle boru ile duvar arası, standartlara uygun bir şekilde olmalı ve bu da bir uzmana sorularak yapılmalı. Kurulma işlemi tamamlandıktan sonra borular tavana ya da duvara sabit-

Milan, chesneysistanbul.com

Blyss 2000 Watt elektrikli yer tipi şömine:

269,90 TL., Voltotherm ısı modundan bağımsız alev efektli elektrikli şömine 1000-2000 Watt fanlı ısıtma sağlıyor: 299 TL., Barrington 6 kilowatt odun sobası, Isotta Forno, Meda Şömine.

Dorella, Meda Şömine.

Barrington 6 kilowatt odun sobası, chesneysistanbul.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.