Uzmanına

Evim - - Evim & Ben -

Siz yapamıyorsanız, işin uzmanlarından yardım alarak evinizdeki tadilat ve onarım ile ilgili

sorunların üstesinden kısa sürede ve hızlıca gelebilirsiniz.

SORU:

alınlığın ölçülerinde PVS kaplı bir plaka kaplatıp sabitlemek olabilir. Sunta plakada hesaplı bir çözüm olduğu için bütçenizi zorlamayacaktır.

SORU: Antika mobilyalara karşı özel bir ilgim var. Vintage stilin hakim olduğu evime birkaç parça eski mobilya satın almak istiyorum. Ancak beni bu konuda en çok endişelendiren konulardan birisi tahta kuruları. Sizce tahta kurularına karşı nasıl bir önlem alabilirim?

CEVAP: Öncelikle mobilyanızı satın alırken bir büyüteç ile gitmenizi öneririz. Çünkü büyüteçle baktığınızda görünen 2 mm genişliğindeki delikler genelde tahta kurularına aittir. Sadece görünen yüzeylerde değil, ayak, alt ve iç kısımlarına da bakmanız gere- kir. İkinci bir yöntem ise satın aldığınız mobilyanın üzerine koruyucu vernik atmanız. Hatta boyamayı düşünüyorsanız bu da geçerli bir önlem olabilir. Çünkü tahta kuruları vernikli ve boyalı yüzeylerde yaşamazlar.

Kış gelmek üzere ve ısınma yönünden tasarruf edebileceğim çeşitli yol ve yöntemler arıyorum. Ancak bunun için komple enerji sistemimi yenilemek de pek de aklıma yatmıyor. Sizce neler yapabilirim? CEVAP: Akıllı ısıtma sistemleri, uzaktan kontrol edilebilir akıllı ev sistemlerini size tavsiye edebiliriz. Diyelim ki tatile ya da iş seyahatine çıktınız, ancak ısıtma sistemini kapatmayı unuttunuz. Akıllı ev sistemi ile kolaylıkla uzaktan kumanda ederek ısıtma sistemini kapatmanız mümkün. Eğer tadilatı göze alabiliyorsanız yerden ısıtma sistemlerini de deneyebilirsiniz. Yerden ısıtma büyük oranda tasarruf sağlar.

SORU:

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.