4. Süpermarket ve restoranlar

Evim - - İpucu -

için emlak fiyatları da artış gösteriyor. Ev satın alırken bölgenin gelişim durumunu iyi analizlemeniz gerekir.

2. Büyüme

İş durumu eve olan talebi en çok artıran etmenlerden biri. Bu sebeple yeni bir fabrika ya da iş yatırımı olacak olan bölgeleri önceden bilmeniz halinde emlak ile ilgili akıllıca hareket edebilirsiniz. Sanayinin gelişmeye açık olduğu bölgelere yatırım yapılabilir.

3. Ulaşım

Satın alınan evin ana arterlere olan konumu, ulaşım ağlarına erişimi, metro-otobüs gibi toplu taşıma araçlarına olan yakınlığı bir evin değerini en çok etkileyen etmenlerden. Bu sebeple yer üstü ya da yer altı ulaşım ağları kurulmadan önce yapacağınız emlak yatırımları da zamanla size kazanç sağlayabilir. YaY Yapı market, sü süpermarket gibi zin zincir mağazalar ya da restoranlara olan konum da bir evin değerini değiştiren etmenlerden biri. Eğer bu etmenlerle ilgili yapılacak yatırımları önceden haber alabilirseniz ya da satın almak istediğiniz ev halihazırda yapılmakta olan bir market projesine yakınsa bu size bölgenin gelişmeye açık olduğu ile ilgili bir ipucu verebilir.

5. Okullar

4v

Çocukların okula yakın olması çoğu kez sizin işinize ne kadar uzak olduğunuzdan çok daha büyük bir öncelik taşır. Konut konusunda belirleyici unsurlardan biri de evin okul ya da üniversite gibi eğitim yapılarına olan konumu. Çünkü çoğu kez okullara yakın olan evlere talep azalma eğilimi göstermiyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.