IsıtmA için

Evim - - Çözüm -

Kışın sıklıkla ve rahatlıkla oturmak istiyorsanız bir ısıtma sistemi olması şart. Büyük çaplı bir tadilata girişecekseniz yerden ısıtma sistemi yaptırabilirsiniz. Ancak bu maliyetli bir seçim olacaktır. Infirared bir ısıtıcı ile bu alandaki ısıtma sorununu çözebilirsiniz. Hatta duvara monte modellerinden birini seçerseniz, hem yeriniz daralmaz, hem de olası kazaları önlemiş olursunuz. Komple cam ile kapatacaksanız çift cam kullanarak da ısınmaya katkıda bulunabilirsiniz.

Cam kapatma:

hangi bir cam balkon fiması tarafından ulaşan m2 birim fiyatıyla çarparak ortalama bir fiyat elde etmiş olursunuz. Cam balkonlarda fiyatlar cephe, uygulanan profil ve camın özelliğine göre 1.000-4.000 TL. arasında değişiyor.

PVC pencerenin yüksekliğinin 1.50 m ve genişliğinin 1.50 m olduğunu varsayalım. PVC pencere fiyatı hesaplanırken kullanılan tüm profiller sayılır. Fiyatlandırılırken de mtül hesabı kullanılır. Pencerede toplamda 5 profil vardır. Bu; 5x1.50= 7.50 mtül olarak hesaplanır. Yatay profil olarak ise 2 profil vardır. Hesaplarsak; 2x1.50= 3 mtül bulunur. Kanat profili genişliğinde ise 65 cm olarak 2 adet profil bulunur. Bu da 2x0.65= 1.3 mtül eder. Toplandığında: 7.50 + 3 + 1.3= 11.8 mtül Bu rakamı firmanın verdiği fiyat ile çarparak PVC fiyatını hesaplayabilirsiniz. Buna ilave olarak aksesuar fiyatlarını da eklemeniz gerekiyor. Mesela bir PVC pencerede, açılan pencere kaç taneyse fiyatlar ona göre değişir. Cam içinse pencerenin yükseklik ve genişliğini çarpın. 1.50x1.50 = 2.25 metrekare. Bu rakamı cam fiyatıyla çarpın. Eğer pencere pervazlı olacaksa, dönülen pervazın metresi de hesaplanır. 4 tarafı pervaz olacaksa 1.50x1.50 metrekare bir pencerede 1.50 x 4 = 6 metre pervazı, pervaz fiyatıyla çarpın. PVC profil, aksesuar, cam ve pervaz fiyatlarını toplayarak toplam fiyatı bulabilirsiniz.

PVC kapatma:

Ikea.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.