DANDY STILINDE YAŞAMAK

Zarif bir kendini beğenmişlik halinin dekorasyona yansıması dandy stili, adeta bir film karesinden fırlamış edasıyla dingin bir ihtişamı da beraberinde sunuyor.

Evim - - Stİl -

İnce, zarif mobilyalar, kimi parlak, kimi mat dokular, siyah ve deri kombinler, kürkler, jakarlar… Kendinizi bir anda eski bir İngiliz av kulübünün lüks salonunda gibi hissedeceğiniz bu stil 1700-1800 yıllarında yaşamış asilzadelerin şık ve dinamik yaşam tarzlarından besleniyor. Uzun seyahatler sırasında alınan antika parçalar o zamana göre daha çağdaş formlu aksesuarlarla tamamlanıyor. Etnik birkaç obje ve tekstil ile stile eklektik bir doku kazandırarak hareketlendirebilirsiniz.

Bir kaç adımda eve dandy esinleri taşımak:

• Antikacı gezmeyi seviyorsanız ahşap tabanlı dore masa saati, leopar porselen vazo gibi döneme ait birkaç aksesuar edinin ve bunları camlı bir vitrin ya da ahşap bir konsol üze- rinde modern aksesuarlarla birlikte sergileyin. • Eskinin fötr şapkalarından ilham alan aydınlatmalar yine çok moda. Koltuk yanında bir abajur ya da yemek alanında bu formda birkaç sarkıtı bir arada asarak stilin ironik havasına da gönderme yapın. • Siyah ve ahşap, stilin göz alıcı birleşimi. Siyah parlak lake konsolu, ahşap ayaklı deri sandalyelerle kullanabilir veya deri bir kanepeyi siyah sehpalarla takımlayabilirsiniz. • Bir duvarı, içlerine New York, Londra ya da çok eski aile fotoğraflarını yerleştirdiğiniz küçüklü büyüklü siyah ve altın rengi çerçevelerle süsleyin. • Küçük beyaz dokunuşlar stilin koyu atmosferini aydınlatır. Vazo, Ashley Furniture.

westwing.de

Varaklı ayna ayna, galeri83mobilya.com AtölyeAtöly Başka berjer: 3.999 TL., dekorazon.com Abajur: 219,95 TL., Zara Home.

messagenote.com

visionnaire-home.com

Albero Home komodin: 680 TL., altincicadde.com

Kanvas tablo: 24,94 TL., pluscanvas.com Çizgili kılıf: 22,95 TL., tchibo.com.tr

Doğuş Halı dana postu: 149 TL., n11.com

Avonni metal sarkıt: 123,31 TL., evmanya.

com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.