Aydınlatırken tasarruf edin

Evim - - Çözüm -

Sarkıt ve avize tipi lambalar genel mutfak aydınlatması için yeterli ve dekoratif

seçenekler. Ancak her iş için ana aydınlatmayı açmak pek kullanışlı değil. Özellikle küçük ve az ışık alan mutfaklarda duvara asacağınız çekmeli yönlendirilebilir

spotlar bölgesel çalışma alanlarını aydınlatmak için çok elverişli ve tasarruflu. şam alanına dönüşen mutfakta çocukların ödevlerini yapacakları, aile bireylerinin birlikte vakit geçirebilecekleri, sabah kahveye gelen arkadaşları da düşünerek tezgaha bağlı bir yarım ada ünitesi planladık. Ada ünitesi aynı zamanda koridor geçişini de keserek mutfağı izole ediyor. • Giriş kapısının yerini değiştirerek buz- dolabı, pişirme kolonu ve tazgah için daha çok alan kazandık. • Önceden koridor kısmında konumlanan yıkama bölümünü pencere önüne taşıyarak ışıktan daha fazla yararlandırdık. • Çamaşırlık bölümünün kapısını iptal ederek mutfakla bütünledik. Böylece bu bölüme daha çok dolap ekleyerek mutfak için ekstra depolama alanı yarattık.

Doğru aydınlatma, bol ışık

Mutfak için yetersiz olan pencereyi eşit miktarda uzatıp genişleterek daha çok gün ışığı girmesini sağladık. Ayrıca çamaşır odasını mutfağa dahil etmek mekanı daha ferah ve aydınlık gösterdi. Mutfağı mat beyaz lake dolaplarla değiştirmek aydınlık etkiyi pekiştirdi.

Her yere, her köşeye dolap

Her köşeyi değerlendirmek için özel imalat dolap sistemleri oldukça avantajlı çözümler sunuyor. Buradaki gibi tezgah alanı geniş değilse kahve makinesi, mikser gibi el aletleriniz için, kullanmadığınız zaman yer kaplamamaları için, kendinden tezgahlı bir dolap sistemi ya da tezgaha oturan panjur kapak sistemi yaparak çalışma alanını her zaman düzenli tutabilirsiniz.

Trio Jail spot eco-halojen lambasıyla tasarruf sağlıyor: 114,99 TL., evmanya.com

Slv halojen spotun gövdesi

350 derece döndürülebilyor:

138 TL., vivense.com

Philips Dyna Single spot:

64,99 TL., markabul.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.