EVİNİZDE BU YIL NELER OLSUN?

Bu yıl evinizde hangi değişimler olsun istersiniz? Haydi, düşünelim, dileyelim ve bu yeni yıl beraberinde bize bu değişimleri de getirsin!

Evim - - Güneşlİ Ev - GÜNEŞ ULUKUŞ/

Yeni bir yıl aklımızda ve yaşamımızda kalmasını istediğimiz yeni umutlar, yeni mutluluklar, yeni başarılar, yeni bağlardır aslında. Yeni yılı karşılarken bu kadar coşkulu olmamızın sebebi de bu bence. Kristal küreye bakarız ve bir günlüğüne de olsa hep mutlu görürüz yeni yılda kendimizi… Umarım hepimiz için öyle olur; yeni yılı karşılarken hayatı yeniden selamlarız ve her geçen gün isteklerimizin bir bir gerçekleştirdiğine tanık oluruz. Belki de bunun için tek yapmamız gereken biraz yavaşlamak, yeniden şarj olmak ve odaklanmak. Hayatımızda, kendimizde, evimizde ne olmasını istediğimize odaklanmak… Birlikte düşünelim, evinizde bu yıl neler olsun?

Uzun zamandır tutkunu olduğumuz beyaz zemin ve duvarların hakimiyetini daha koyu renklere bırakalım artık. Lacivert, yeşil ve daha çok mor kullanın, renklerin vurgusuyla evlere karakter katın. Siyah dolaplar ve armatürler gibi yaşam alanlarına şıklık katan cesur tercihleriniz olsun.

Koyu renkler gelsin. Eski ve yeni karışsın.

Farklı dönemlere ait eşyaların birlikteliği dinamik bir stil yaratır. Antika dükkanlarını ya da bit pazarlarını daha sık ziyaret edin. Keşfedebileceği- niz eşyalara, biçimleree odaklanın. Hiç olmadı ı büyük annenizin evini zi- yaret edin ve kendi eviinize transfer edebileceeğiniz eşya ve objeler bullmaya çalışın. Evinize biraz nostalji, biraz sıcaklık ık ve derinlik katmak size iyiyi gelecek.

Zeminler desenle dolsun.

Renkli ve yoğun desenli zemin döşemeleri, fayanslar tüm yaşam alanlarına canlılık katabilir. Büyük ölçekli alanlarda yakalayamadığınız sıcaklığı desenlerle mekanınıza taşıyabilir, özellikle mutfak ve banyolarda fark yaratabilirsiniz.

Deri ve suni kürkler, desenli etnik kumaşlar, ahşap dokular evinizin dikkat çekici detayları olsun. Doğadan ilham alın; deniz kabukları, taşlar, boynuzlar, ilginç bitki ve çiçek tasarımları, natürel dekoratif objeler evinizi süslesin.

Dokular çoğalsın.

Dünyaya açılalım.

Sadece bulunduğunuz bölgeyle sınırlı kalmayın, her geçen gün küreselleşen kültürleri dekorasyonunuza taşıyın. Japon perdelerine, Fas ve Hindistan kültürlerinin zengin renk ve güçlü desenlerine, otantik objelere evinizde yer açın. Meksika ve Afrika’ya özgü tablolar, heykelcikler, küçük mobilya ve kilimler kullanarak evinizde etnik bir hava estirin.

Düz ve dokulu, açık ve koyu, eski ve yeni… Hep kontrasta odaklanın ve yaşam alanlarınıza dinamizm katın. Siyah-beyaz ikilisini göz ardı etmeyin; yatak odasında dahi kullanabileceğiniz bu ikili ile dramatik etkiler yarat

mayı deneyin.

Kontrast olsun. Aksesuarda seçici olalım.

Detaylar önemlidir. Kişiliğimizi, zevklerimizi dışa vurmamızı sağlarlar. Mumlardan fotoğraf çerçevelerine, aynalardan yastıklara, sepetlerd den vazolara tüm detayl ları evinize taşırken iyi düş şünün. Ne kadar sizi yans sıtıyorlar, ya evinizi? Aşırıy ya kaçmadan seçtiğiniz ö özel aksesuarlarla evinizd deki monotonluğu kırın.

H k d

gunes.ulukus@gmail.com

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.