bir kış masalı

Evim - - Mevsİm -

YUMAKLARINIZI, ŞIŞLERINIZI HAZIRLAYIN ÇÜNKÜ BU KIŞ MAKARNA YÜNLERDEN TÜYLÜLERE, POLARDAN KEÇELERE YUMUŞACIK DOKULARIN ARASINA GÖMÜLÜP ISINIYORUZ.

HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL FOTOĞRAFLAR PTS/AHMET GÜL YAPIM ASISTANI KÜBRA DOĞAN Havalar soğudu mu evin keyfi bir başka çıkar. Ne mi yapılır? Mesela yumuşacık battaniyelere, triko şallara gömülüp film seyredilir, kitap okunur. Bol tarçın, karanfil ve zencefil kokularının yayıldığı kurabiyeler, elmalı turtalar pişirilir. Tığlar, şişler çıkar ve en renklisinden nakışlısına şallar, atkı ve bereler örülür. Yakın dostlarla uzun geceler sıkı sohbetlerin yapıldığı yemekler, partiler düzenlenir. Ama tüm bunlardan önce hem kendinizi hem de eviniz kış havasına sokmak gerkir. Bunun için küçük bir yapılacaklar listesi hazırlamanız yeterli: • Şimdi artık hemen her yerde satılan ince peluş örtüler, şallar, hatta genişçe bir atkıyı koltuklara gelişigüzel serin. • Büyükçe bir hasır sepetin içini tıkabasa yün yumaklarıyla doldurun ve kanepenin yanına yerleştirin. • Hemen her yapı markette satılan elektrikli küçük şöminelerden bir tane edinin ve yanına ağaç kütüklerini gelişigüzel yerleştirerek küçük bir ısınma köşesi yaratın. • Büyük bir cam fanusa yoğun ve çarpıcı renkte kış çiçeklerinden hacimli bir buket yerleştirin ve ham ağaç dallarıyla süsleyin. Hatta bu dallara pırıltılı süsler de asabilirsiniz. • Tarçın kabuğu, kuru portakal dilimleri, birkaç dal kekik ve ıtırlı bitkilerden küçük demetler yapın, kalınca bir kurdele ile bağladığınız bu demetleri evin farklı köşelerine tersten asın. Demetler pencere önüne gelirse taze havayla daha çok koku yayar. • Atmosferi tazelerken birkaç dokunuşla vereceğiniz Iskandinav havası kış mevsimine gönderme yapar. • Yatak odasında bir duvarı ya da yatak başınızı ponpon, püskül ve yün örgü saçaklar gibi kış dekorlarıyla süsleyin. • Renklerde yapacağınız değişimler de evinizi kış havasına sokar, en kolay değişenlerse yastık kılıfları elbette. Bunları örgü, triko olanlarla değiştirin. Renklerse bordo, kahve, gri ve orman yeşili. • Otantik dokular seviyorsanız eski yünlü bir battaniyeye keten kenar bandı dikin ve kanepenizin üzerine serin. • Genişçe bir tepside kat kat yünlü koltuk şalları yerleştirin. Kullanmasanız da görsel olarak sizi iyi hissetirir. Haydi sımsıcak kışlar!

Quantum damalı halı, Empera. Mor halı: (120x180 cm)

339 TL., Home Sweet Home. Simya koleksiyonu Saye Safran ve Güneli Kırmızı halılar, Atlas Halı. Yeşil Shaggy,

Koçtaş. Duvar kağıtları, HannaHome.

Peluş atkı:145 TL., Accesorize. Polar battaniye, ponponlu battaniye, keçe süsler, Marks&Spencer. Pembe triko örtü: 299 TL., Home Sweet Home. Mavi

örtü: 29,99 TL., English Home.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.