Alacaksınız...

KITAPLIK SEÇIMI EN AZ OTURMA ÜNITELERININ SEÇIMI KADAR ÖNEMLI BIR KONU. PEKI YAŞAM ALANLARININ EN RENKLI VE YAŞAYAN DETAYI KITAPLIKLARI SEÇERKEN NELERI GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURMANIZ GEREKIYOR?

Evim - - Rehber -

HAZIRLAYAN

Mekan:

GÜNSELİ BÜYÜKSAĞİŞ Evinize kitaplık alırken dikkat etmeniz gereken noktaları birkaç başlık altında toplamak mümkün.

Kitaplığı hangi mekanda kullanacağınız önemli bir konu. Salonunuzda kullanacağınız kitaplık ile genç odasında kullanacağınız kitaplığın modelleri arasında farklar olacaktır. Genç odası için oda takımının içinde yer alan modeller yeterli olabilir. Yatak odanızda bir kitaplık düşünüyorsanız, bu alan size ait olduğu için dilediğiniz seçimi yapabilirsiniz. Salonda modern raf sistemlerini tercih edebilir ya da kitaplığınızı işlevselliğinin yanı sıra dekoratif bir unsur olarak da değerlendirebilirsiniz. Salonunuzun bir köşesinde oluşturduğunuz küçük bir çalışma köşesinde ise mi- nik ebatlarda bir kitaplık seçebilirsiniz.

En büyük kitaplarınızın yükseklik ve derinliğini ölçün, kitaplığınızın raf ölçülerini bu kitaplarınıza göre ayarlayın. Uzun kitaplarınız için kitaplığınızın en üst rafını ayırabilirsiniz.

Önemli olanın kitaplığınızı koyacağınız alan olduğunu unutmayın. Koyacağınız mekanda boş bir köşe alanınız varsa ilk önce o alanın ölçülerini almalısınız. Böylelikle bu alanı da değerlendirmiş olursunuz. Eğer bu ölçüleri almadan satın alırsanız, kitaplığınız koyacağınız yere sığmayabilir. Koyacağınız alanın yakınında kapı varsa onun açılma durumunu da mutlaka göz ününde bulundurmalısınız. Ayrıca geniş mekanlarda daha hacimli, gösterişli ve ta-

Raflar:

Ölçü:

Sherwood.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.