SEZONUN RENK&DESEN RAPORU

Pembeden turuncuya, çimen yeşiLinden sarıya bu sezOn evimiz, üzerinde binbir renK ve desen Oyunu Oynayacağımız bir tuvaLe dönüşüyOr.

Evim - - Önerİ -

Renk otoritelerinden Pantone, 2016 ilkbahar ve yaz renk raporunu açıkladı. Biz de burdan yola çıkarak renk ve desen ilişkisine bir göz attık. Bu sezonun renkleri, kültürel ve toplumsal cinsiyet normlarını aşan, dingin ve karamsar tonların hakimiyetinde. Ancak siz evlerinizde heyecan verici, iyimserlik ve mutluluk hissi uyandıran şeker tadında renklerle bütünleştirerek kullanabilirsiniz .

blubellegray.com

Seramik vazo:

79,90 TL., evdebir.com Dekorasyon ve moda gurularının son dönemde en sık kullandığı sulu boya efektleri bu yıl da egemenliğini sürdürüyor. Renk paletindeyse şeker tonlarından, daha loş ve karanlık tonlara geçişler oldukça geniş.

Sezonun en önemli renk paleti cinsiyetsiz renkler. Feminen ya da maskülen mekanlarda aynı ölçüde kullanılan ve benzer efektler yaratan bu palet oldukça dingin ve doğal tonlar barındırıyor. Bunu her türlü deseni ve ikincil renkleri kolayca adapte ederek canlandırabilirsiniz. Ancak renkte olduğu gibi desende de doğa ön planda. Bu yüzden çiçek ve yaprakların stilize ve modern versiyonları bu renk paletiyle oldukça uyumlu.

Oslo berjer: 2.600 TL., NDesign.

Kanvas pano: 156 TL., evdebir.com Cottage Garden koleksiyorunu, Jab

Anstoetz.

brostecopenhagen.com

Yastıklar: (adet) 44,95 TL., tchibo.com.tr

Tavuskuşu yastık: 99,95 TL., Mudo Concept.

Seramik saksı ve tropik bitki, Magnet Mobilya.

ke

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.