BİR MUTFAĞIN VINTAGE DÖNÜŞÜMÜ

Yemek alanına direkt açılan mutfak, genişleyerek yaşam alanının içine dahil olurken, kapaktan aksesuara hatta stiline kadar kabuk değiştiriyor.

Evim - - Çözüm -

HAZIRLAYAN

PELİN ÖZKUL İLLUSTRASYON Günümüz evlerinde birer yaşam alanı gibi değerlendirilen mutfaklar, bazı evlerde salona direkt açılacak şekilde planlanarak genişliyor ve tüm ailenin bir arada olabileceği çok işlevli mekanlara dönüşüyor. Fazla teferruatlı olmayan düz ve yalın formlar zamanla çok monoton gelebilir. Bu noktada mutfağınıza, daha samimi ve davetkar bir havaya sahip olan vintage stilde geleneksel detaylar eklerken mekanın asıl amacını unutmayın ve fonksiyonelliği elden bırakmayın.

PROBLEM:

Küçük bir kapıyla yemek alanına da geçilen mutfağın balkona bakan kısmı oldukça geniş ve fazlasıya atıl. Giriş kapısıyla yemek alanına açılan kapı birbirine çok yakın ve bu da hareket alanını daraltıyor. Ocak ve fırın ünitesi eviye ile fazla kopuk. Bu da yemek hazırlık ve pişirme akışını zorlaştırıyor. Kapının hemen yanında konumlanan buzdolabı geçişi engelliyor ve alan kaplıyor. İki geniş pencere aydınlık için yeterli, üç pencere duvarı böldüğü için üst dolaplara yer kalmıyor. Mutfak bu haliyle atıl alanlı ve işleyiş açısından zor bir mutfak.

MURAT ÖZKAN

Crate&Barrel.

Liatorp meşe cilalı ahşap konsol:

469 TL., Ikea.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.