ODAK NOKTASI PERDE SISTEMLERI

Onlar olmadan çıplakmış gibi duran pencereler stor, jaluzi, katlamalı ya da kornişli perdelerle farklılaşıyor, süsleniyor.

Evim - - Önerİ - HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

Stor perde temizliğinde zorlanıyorsanız son teknolojilerle

geliştirilmiş apresi sayesinde lekelerin üzerinde tutunmasını önleyen perde sistemi işinizi kolaylaştırır. Ayrıca ışık kaynağının şiddetine ve lekenin yoğunluğuna bağlı olarak yaklaşık 15 gün içinde kendi

kendini temizliyor. Sadece pencereleri giydirmekle kalmayan perde sistemleri mekanları olduğundan geniş, dar ya da hiç olmadığı kadar renkli gösterebiliyor. İşin sırı ise seçim yaparken önceliği hangi modeli uygulayacağınıza ve pencere-ışık ilişkisine vermekte saklı. Yaşam alanlarının seçime katkısı ise ikinci sırada geliyor.

Stilinizi kumaşınız belirlesin

Sevdiğiniz kır evi tarzı çiçekli kumaşı kullanmak konusunda kararsızsanız tercihinizi katlamalı stor perdeden yana yapabilirsiniz. Bu, modern ama kır evi stilini de yansıtan bir uygulama. Perdenin kombin kumaşından pencere üstüne klapa ya da daha uzun tutarak bir pano uygularsanız stili daha iyi vurgularsınız.

Eğer altta katlamalı bir stor kullanıyorsanız iplerin çocuklar için tehlike oluşturmasını önlemek adına sarkan kordonları yan duvara takacağınız bir kolçağa sarabilirsiniz. Bu, dekoratif bir görünüm de yaratır.

İpucu:

Kaydır ve sakla

Artık hemen herkesin evinde olan çift yönlü açılan pencere ve kapılara perde sistemi uygulamak oldukça zor olabilir. Bu yüzden eskinin alttan ve üstten çubuklarla cama sabitlenen bızbız perde fikrinden yola çıkarak geliştirilen stor perde modellerini deneyebilirsiniz.

luxaflex.com

Kendini temizleyen stor, Taç.

Swedish Collection.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.