Rustik mi, kornişli mi?

Evim - - Önerİ -

Kornişli:

Klipslerle ray üzerinde hareket eden kornişli perde sisteminde tek ray üzerine birden fazla perde asılabiliyor ve bu sayede fon, güneşlik ve tül aynı anda kullanılabiliyor. Dirseklerle yuvarlak köşelere de adapte olabilen rayı önünde kumaş, ahşap ya da kartonpiyer bantlarla dekoratif olarak gizleyebilirsiniz.

Ahşap ya da metal boru üzerine halkalarla asılan perde sistemi tek başına da oldukça dekoratif. Ancak bu sistemde ikili ya da üçlü perde asmak için birden fazla boru kullanmanız gerekiyor. Boru uçlarına takılan kapamalarla farklı tarzlar da yansıtabilirsiniz. Stor ya da jaluziyle kombinleyerek kullanılabilir.

Rustik:

Hangisi sizin ki?

Bir pencereyi perdeyle kaç şekilde süsleyebilirsiniz? Küçük şemadaki farklı giydirme şekillerinden tarzınıza en uygununu seçmek için birkaç önerimiz var: • Eğer içerisi görünmesin ama ışık da kesilmesin diyorsanız, yarım perde ya da panjur seçeneği tam size göre. • Dekoratif ama pratik bir seçenek için kenarlarda sabitlenen ya da kumaş alınlıklı modelleri deneyebilirsiniz. • Perdenizi sürekli açıp kapatmak zorunda değilseniz balon, kurdeleli ya da rensolu, hatta briz perde seçenekleri daha uygun. • Ofislerdeki kadar yalın ve zahmetsiz alternatifler arıyorsanız dikey veya yatay jaluziler ve panel storlar uygulanabilir.

KUMAŞ ALINLIKLI DRAPELİ PERDE YARIM YA DA KAFE PERDESİ

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.