Yatırım mı yapmalı?

Evim - - Alişverİş -

Dokuz kere aynı mağazanın önünden geçtiniz ama onuncu kez yine size pahalı geldi. Işte en kötü şey kararsızlık. Çünkü sonrasında ya ürün satılmış olur ya da siz boşuna almış olursunuz. Harcayacağınız maliyete değer olup olmadığını anlamak için şu soruları sorun:

1. Beğendiğiniz mobilya özel bir tasarım, tamamen el yapımı ya da imzalı bir parçaysa.

Bunu sadece prestij için veya koleksiyonunuz için alabilirsiniz. 2. Kullanılan malzeme maksimum dayanıklılık kazandırıyorsa ya da üretiminde özel bir teknik kullanılmışsa. Bu durumda satın aldığınız şeyi uzun yıllar kullanarak bedelini amorti edersiniz.

3. Uzun ve özel bir süreçte üretilmiş ve sadece sizde olacak bir seçenekse.

Elbette bütün el imalatı ürünler için aynı şeyi söyleyemeyiz. Ancak gerçekten bir sanat eseriyse buna değer. ler var mı öğrenin, ziyaretçi yorumlarını okuyun. • Rehberinizden yardım alın ama alışverişi onsuz yapın. Çünkü kimi yerlerde rehberler mağazalardan belli bir yüzde ile komisyon alırlar. • Alacaklarınızın evde nasıl duracağını düşünün. Tasarım, renk ve stil bakımından bulundukları atmosferde hoşunuza gidebilir ama evde aynı ışık, sunum ve stili yaratamazsanız kötü durabilir. • Kültürel bir dekorasyondan hoşlanabilirsiniz ama evinizi küçük bir dünya atlasına çevirmeyin. • Bulunduğunuz ülkeye ve yere göre pazarlık edin.

Eve biraz nostaljik doku kazandırmak keyifli olabilir, bu parçalar sizin geçmişinize ait olmasa bile... Bu yüzden online alışveriş, vintage parçalar bulma-

B)

Mitterteich San Marco takım (24 parça) 134 TL., porselensepeti.com

Ayran bardagı: 5,50 TL., Lav.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.