Odaları nasıl aydınlatırsınız?

Evim - - Rehber -

Oturma odası:

Evin en çok vakit geçirilen bölümünü oluşturduğu için göz sağlığı, kullanım rahatlığı ve enerji tasarrufu ön planda olmalıdır. Led aydınlatmaları gözü yormayan doğal ışığı ve sağladığı enerji tasarrufu yüzünden bu odada kullanabilirsiniz.

Bu odada dimmer anahtarlı bir tavan aydınlatması tercih edebilirsiniz. Kitap okumak için yatak başında aplik ya da komidin üzerinde abajur olabilir. Giyinme odanız varsa bu alanda kıyafetlerin gerçek rengini gösterecek bir ışık kaynağı kullanılmalı. Makyaj masasında ise yüzü gösteren ama rahtsız etmeyen ayna üzeri veya ayna yanı aplikleri kullanabilirsiniz.

Yemek hazırlıklarının rahat bir şekilde yapılabilmesi için en çok ışık veren ürünü tercih etmelisiniz. Eviyede yıkama işlemi ve tezgâhlarda yemek hazırlama işleri için mutlaka dolap altı aydınlatmalar kullanmalısınız.

Islak hacim olduğu için bu alanda mutlaka IP koruması yüksek ürünler seçmelisiniz. Ayrıca elektirik arıza ve tehlikesini en aza indirmelisiniz. Tavan aydınlatmasının yanı sıra banyo aynasında aplikler kullanabilirsiniz.

Yatak odası:

Mutfak:

Banyo:

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.