Mekan geçişleriyle genişleyin

Doğru bir mekan kurgulamasıyla banyo gibi dar mekanlarda farklı kullanımlar için her ihtiyaca uygun bir alan kazanabilirsiniz.

Evim - - Nísan Içindekiler - HAZIRLAYAN PELİN ÖZKUL

HERKESIN ALANI AYRI OLSUN

• Bu yerleşimde ebeveyn ve iki çocuk için ayrı ayrı planlanan lavabo ünitesi kişisel bakım alanları oluşturarak özgürlük sağlıyor. • Kapının sağ tarafında konumlanan WC bir duvarla ayrılmış ancak alan oldukça dar olduğundan kapı klozetin üstüne doğru açılıyor. • Kapının diğer tarafındaysa hızlıca yıkanmak isteyenler için ayrı bir duş alanı oluşturuluyor. Bu alan küvetten ayrı tutularak kişilere bağımsız olarak kullanma imkanı sağlıyor. • Küvet, biraz da keyifle rahatlamak için pencerenin önünde kurgulanmış. Böylece banyonun odak noktasını oluşturuyor. • Bu planlamada depolama için sadece lavabo ünitelerinin alt kısımları ve üzerine asılan küçük dolaplar kullanılıyor.

DEZAVANTAJLARI:

Bu yerleşimin üç önemli dezavantajı var:

1. Depolama alanı çok az, çamaşır makinesi ve kirli dolabı dahil yerleştirilecek ekstra alan kalmıyor.

2. Kapının yanında konumlanan WC’yi ana mekandan ayrı tutmak akıllıca. Ancak aslında çok kenarda kaldığından pratik bir kullanım imkanı da yok.

3. Keyif yapmak ve günün yorgunluğunu atmak için küvet doğru bir konumda. Ama mekanın ortasında olduğundan banyo aynı anda başkaları tarafından kullanılamıyor.

Farklı yükseklikte dolap ve rafları kademelendirmek tekdüze görünüme dinamizm kazandırır. Perla lavabo dolabı, Koçtaş.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.