Gülümseyen evler

Evim - - Içindekiler - Sevda B. Sungurtekin Yay›n Yönetmeni sbarandir@doganburda.com

Doğanın coştuğu, ılık rüzgarların estiği, yeşilin en güzel olduğu ve bence ilkbaharın en keyifli ayı mayısın verdiği pozitif enerjiyle, evde bir yenilenme/tazelenme harekatı başlattık. Güzelleştirmeye evin içinden başlayıp adım adım dışarıya çıktık. Sokak kapısının boya renginden duvar kağıdındaki deliklerin tamirine, küçük balkonlar için masa seçiminden ilk evini kuranların ilk büyük dekorasyon sınavına kadar pekçok konuyla ilgili listeler, çözümler, bütçeler hazırladık. Bugün olmasa bile yarın işinize yarayacağını düşünüyorum. Bir kenara not etmekte fayda var!

Kimi zaman neşeli bazen de içe dönük olmamıza sebep olan renklerin yaşadığımız mekanları da aynı ölçüde etkilediğini bilerek onlarla arkadaş olmanın yollarını aradık, bulduk! İlk ve en önemli kural, gülümsemeye evinizin kapısından başlayın!

Lila, pembe ve beyaz ile evlerde romantik bir bahar rüzgarı eserken, papatya gibi incelikli lezzetler eşliğinde, bahçeye çıkıp salıncakları kurduk, ağaçları süsledik. Bahçe yoksa, tüm gün güneş ışığı alan evimiz var diyerek, pazar fileleriyle kendi bahçe köşelerimizi yarattık! Ara sıra küçük molalar verdiğimizde ise balkonları şenlendirdik. Ne de olsa, açık hava keyiflerine az kaldı...

Gülümseten bir ay olması dileğiyle,

Mayıs ayını çok sevmemin sebeplerinden biri de, Arya ve Kuzey’in aramıza güneşli bir mayıs sabahı katılmış olması. Bir evin mutfağında en sevdiğim mimari detaylardan biri, eviyenin önünde pencere olmasıdır. Gün ışığı ve varsa manzara çalışırken iyi hissettirir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.