GÜVENLİK ŞART

Ocağın üzerindeki sıcak tencere ve tavalar, tezgahta duran keskin bıçaklar ve size yardımcı olmak isteyen meraklı ve sabırsız küçük çocuklar... Mutfakta güvenlik şart!

Evim - - İpucu -

Ocak önü koruyucu, Hafele

104

Pek çok potansiyel tehlikeyi içinde barındıran mutfağınızı güvenli bir yere dönüştürün. Çünkü burası tüm ailenizin toplandığı ve zaman geçirdiği yer. Dikkatli bir planlama ve birkaç basit önlemle pek çok kazayı önleyebilirsiniz. Ikea uzmanlarının önerilerine kulak verin; işlevsel ve herkes için güvenli bir mutfak tasarlamak için neler yapabileceğinizi öğrenin.

1El altında bir tabure bulundurun. Hem üst raflara kolay ulaşmanızı sağlar hem de çocukların size yardım edebilmesine imkan verir. Düşmelerini engellemek için basamaklar üzerine kaymaz şeritler yapıştırabilirsiniz. Dolapların altındaki yeri değerlendirin. Süpürgelik seviyesine yerleştireceğiniz çekmeceler her gün kullanmadığınız eşyaları kaldırmak için çok kullanışlıdır. Eğer bu çekmeceleri çocukların oyuncakları için kullanıyorsanız, emniyet sebebiyle fırın ve ocaklardan uzağa yerleştirin. Bıçakları ve keskin aletleri çocukların erişemeyeceği yerde saklayın. Onların ulaşamayacağı bir duvara monte mıknatıslı raylar kullanabilirsiniz.

ve çekmece stoperleri veya çocuk kilitleri takın. Tehlikeli sıvıları

23 4Dolap

Patrull kapı stoperi: 14,99 TL., Ikea.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.