Tatlı tatlı esen tropik rüzgarlar

Evim - - News - Sevda B. Sungurtekin Yay›n Yönetmeni sbarandir@doganburda.com

Evlerde ritm, tropik renkler ve desenlerle artıyor. Sımsıcak bir yaz günü, bir palmiye ağacının gölgesindeymişcesine serin fikirler bekliyor içeride sizi. Sayfalara sığdıramadığımız ama çok sevdiğim birkaç öneriyi de buradan paylaşmak istedim:

Muz ve palmiye ağaçlarının yaprakları pekala sofrada dekoratif bir rol üstlenebilir. Her birini supla ya da Amerikan servis olarak kullanabilirsiniz.

Tropik temalı bir yaz sofrasının ruhunu taşıyan bir çiçek aranjmanı masanızın enerjisini ikiye katlar. Bir ananasın içini oyup içerisine saplarını kestiğiniz taze çiçekleri koyabilirsiniz.

Uzun palmiye dallarını masanızın ortasına uzunlamasına yerleştirip etkiyi tamamlamak için de, beyaz balonların üzerine boya ile palmiye baskısı yapıp tavandan sarkıtabilirsiniz.

Halihazırdaki güneş gözlüğünüze tropik bir kostüm yapabilirsiniz. Renkli elişi kağıtları ile kalıplar çıkarın, kesin ve yapıştırın. Hepsi bu kadar!

Kese kağıdının üzerini sarıya boyayıp ağız kısmını makasla püsküller yapacak şekilde kesebilirsiniz. Ananas formlu hediye paketiniz hazır!

Limonların uç kısımlarından ufak delikler açıp içine yeşil yapraklar yerleştirererek masanızın ortasına koyabilirsiniz. Bir küçük tavsiye: “Hep, sonra yaparım” dediğimiz şeyler üzerine düşünmek için daha bol vaktimizin olduğu bir dönemdir yaz. Gelin bu defa, şezlongda geçireceğiniz zamanı; bir yandan dinlenirken, bir yandan da varsa eğer evinizle ilgili sıkıntılarınız, onları anlamak ve hatta taptaze bir enerjiyle çözmek için değerlendirin.

Gömeç’te evini ziyaret ettiğimiz sevgili Ayşen Babacan’ın kendi elleriyle hazırladığı, enfes lavantalı dondurma, bayram sunumlarınız için size de ilham verebilir. MUTLU BAYRAMLAR!

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.