YAZLIKTA KEYİF VAKTİ

Yazlıkların tadilatları çoktan bitti ancak dekorasyona yapacağınız küçük dokunuşlarla onları daha keyifli hale getirmek sizin elinizde...

Evim - - Sosyal Medya -

Yazın tam olarak geldiğini nasıl anlarsınız? Kimine göre eriğin, kirazın, çileğin tezgâha düşmesidir yaz, kimine göre sere serpe yatmaktır püfür püfür esen bir rüzgârın altında, kimine göre ise ıslak saçların ensede bır raktığı ferahlık hissidir. Tatilcilerin bir kısmı çoktan yollara düşmüşken b bizim de bu yaz için ilk durağımız her sene olduğu gibi yazlık olacak. Gitm memize sayılı günler kala, kafamın içinde dönüp duran yazlık dekorasy yon fikirlerini artık bir yere oturtmanın vakti gelmişti sanırım. Yaz tatili h henüz bitmemişken evinizin dekorasyonunda küçük dokunuşlar yaparak o onu keyifli bir hale getirebilmek elinizde. İşte sizlere birkaç küçük tavsiye:

Yazlıklarda en sevdiğim konsept deniz temalı mavi-beyaz e evler. Ama mavi ve beyaza çok fazla sadık kalmak evi monotonlaştırabili lir. Bu yüzden aralara sarı, turuncu, kırmızı gibi sıcak renkler ekleyerek o ortamı daha canlı, enerjisi daha yüksek bir hale getirebilirsiniz.

İlla yepyeni olacak diye bir kural yok. Kanepenizin deseninden m mi sıkıldınız? Seçin şöyle dileğiniz desende, renkte bir kumaş, örtüverin üstüne veya son zamanlarda oldukça popüler olan birkaç güzel peştamal alın onları kullanın, koltuklarınızın üzerine birkaç değişik yastık yapın. Masanız koyu renkli ama siz açık renk bir masa mı istiyorsunuz? Alın elinize boyanızı, fırçanızı, dilediğiniz renge dönüştürün mobilyalarınızı. Her şeye değerlendirilebilir gözüyle bakarsanız dünyanız değişir unutmayın.

Orta sehpaya ekleyebileceğiniz minik sukulentler, köşeye yerleştireceğiniz büyük yeşil bir salon bitkisi, balkonunuz varsa oraya koyabileceğiniz rengarenk çiçekler evinizi sofistike bir tarza büründürecektir.

Evi daraltmayacak, sade, şık ama kullanışlı tercihler yapmanızda fayda var. Bunun için en iyi çözüm bence stor perdelerden geçiyor. Yerlere gelince illa halı sermek zorunda değilsiniz, bırakın boş kalsın. Yok halısız olmaz diyorsanız küçük ebatlı tercihler yapın.

Belki denizden bulduğunuz deniz kabukları, birkaç güzel beyaz mum, sehpanın üzerine yerleştirebileceğiniz küçük bir mercan… Hepsi sizin zevkinize kalmış. Ve son olarak yazlıkta çok fazla eşyadan her zaman kaçının derim. Sade, göz ve kafa yormayan seçimler yapmakta fayda var. Her zaman söylediğim gibi bir yeri güzelleştirmek için çok paraya ihtiyacınız yok. Yanınıza sadece hayal gücünüzü almanız yeterli. Unutmayın el emeğinizle yaptığınız bir şey her zaman en değerlidir. Herkese güzel bir yaz diliyorum.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.