65 m2’ de sanatla dolu bir ev GÖNENÇ ÇIFTI, BÜYÜK BIR BAHÇE IÇINDEKI, 65 M2’LIK EVDEKI HER ŞEYI DÜŞÜNÜP PROJELENDIRMIŞ VE IKI MARANGOZLA BIRLIKTE UYGULAMIŞLAR.

Evim - - Dekorasyon -

Sanat ile iç içe bir çift: Reyhan Bayındır-Oral Gönenç. Yedi yıl önce Bodrum’da, manzaraya hakim 800 metrekare içinde yer alan 65 metrekarelik minicik bir eve yerleşmişler. Evlerine yazdıkları kitapları, çektikleri fotoğrafları ve Oral Gönenç’in bahçedeki atölyesinde keyif alarak yaptığı

122 ahşap işlerini taşımışlar. Ev, bir oda bir salondan oluşuyor, ayrıca yatak odasına bağlantılı küçük gizli bir odası ve içinde ocak bulunan kapalı bir balkonu da mevcut. Ancak evin büyük bahçesinde bir atölye ve konuk evine de yer açılmış. Reyhan Hanım bu eve taşınmalarını şöyle anlatıyor: “Evimizin konu- mu, büyük bahçesi ve manzarası burayı seçmemizde önemli rol oynadı. Ağacıçiçeği, kedisi, köpeği ile Bodrum’un dışında, ancak ulaşım kolaylığıyla içindeyiz. Bu da bizi mutlu ediyor.” Çift evi aldığında kaba inşaatı yapılıyormuş. İki odayı birleştirtip, banyoyu büyütmüşler. Kolon ve nişleri gizlemişler.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Turkey

© PressReader. All rights reserved.